ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTIDA NAVBATDAN TASHQARI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTIDA NAVBATDAN TASHQARI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI O‘TKAZILDI
13:38 05.07.2025
Bugun, 5-iyul kuni Andijon davlat tibbiyot institutida navbatdan tashqari ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar va Kengash a’zolari ishtirok etdi.
Institut rektori kun tartibini e’lon qilib, yig‘ilishni ochib berdi. Mazkur ilmiy kengash yig‘ilishi “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti bilan taqdirlangan Andijon davlat tibbiyot instituti Biologik kimyo kafedrasi assistenti Muhiddin No‘monjonov hamda uning ota-onasini taqdirlash marosimidan boshlandi. Institut rektori Muhiddinni ushbu davlat mukofotiga erishganligi bilan samimiy qutladi va bir oylik maoshi miqdorida rag‘batlantirdi. Uning ota-onasiga esa tashakkurnoma topshirildi.
Shundan so‘ng, yig‘ilish kun tartibidan o‘rin olgan “Dolzarb 90 kun” doirasida amalga oshirilgan ishlar va bu borada kafedralarning faolligini oshirish, Joriy yilning sentabr oyida Magistratura bo‘limini xalqaro akkreditatsiyadan o‘tkazish bo‘yicha tayyorgarlik holati va puxta tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha takliflar, bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash yuzasidan hisobotlar tinglandi.
Hisobotlar O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov, Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i A.Pakirdinov, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduxalimov tomonidan taqdim etildi.
Yig‘ilish yakunida mas’ullar tomonidan ilgari surilgan taklif va tashabbuslar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilinib, aniq rejalar belgilab olindi.

AN EXTRAORDINARY MEETING OF THE SCIENTIFIC COUNCIL WAS HELD IN ANDIZHAN STATE MEDICAL INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
AN EXTRAORDINARY MEETING OF THE SCIENTIFIC COUNCIL WAS HELD IN ANDIZHAN STATE MEDICAL INSTITUTE
13:38 05.07.2025
Today, on July 5, an extraordinary meeting of the Scientific Council was held in Andizhan State Medical Institute. The meeting was attended by the rector of the Institute M. Madazimov, vice-rectors and members of the Council.
The rector of the Institute announced the agenda and opened the meeting. This meeting of the Scientific Council began with a ceremony of awarding Muhiddin Nomonjonov, an assistant at the Department of Biological Chemistry of Andizhan State Medical Institute who was awarded the “Mard o’glon” state award as well as his parents. The rector of the Institute sincerely congratulated Muhiddin on receiving this state award and encouraged him with a monthly salary. His parents were presented with a letter of thanks.
After that, reports were delivered on the work carried out within the framework of the “Significant 90 Days” included in the meeting agenda and on increasing the activity of departments in this regard, the state of preparation for the international accreditation of the Master’s Department in September of this year and proposals for thorough preparation and employment of graduates.
The reports were presented by Vice-Rector for Academic Affairs B.Abdullajonov, head of the Education Quality Control Department A.Pakirdinov, head of the Youth Work, Spirituality and Enlightenment Department A.Abdukhalimov.
At the end of the meeting relevant decisions were made on the proposals and initiatives put forward by the officials and specific plans were defined.