Bugun, 4-oktabr kuni O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Andijon davlat tibbiyot instituti boshlang‘ich tashkiloti faollari, volontyorlar tomonidan “Biz giyohvandlikka qarshimiz!” shiori ostida aholi o‘rtasida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davomida volontyorlar “Eski shahar” hududidagi “Dehqon bozori” va aholi yashash hududlarida fuqarolarga giyohvandlikning zararli ta’siri, uning jismoniy va ruhiy sog‘liqqa keltiradigan salbiy oqibatlari haqida batafsil ma’lumotlar berdilar. Shu bilan birga, jamiyatimizda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish va yoshlarimizni ushbu illatdan himoya qilish zarurligi ta’kidlandi.
Tadbir ishtirokchilari uchun giyohvandlikka qarshi kurash mavzusida maxsus tayyorlangan flayerlar taqdim etildi. Ushbu flayerlarda mazkur muammoning oldini olishga doir muhim ma’lumotlar va foydali maslahatlar jamlangan.
Yoshlar shunday deydi: Bizning maqsadimiz – sog‘lom, baxtli va porloq kelajak sari birgalikda harakat qilish! Yoshlarimizni zararli odatlardan himoya qilishda har biringizning hissangiz muhim.

Today, on October 4, activists and volunteers of the primary organization of the Youth Union of Uzbekistan in Andijan State Medical Institute held a promotional event among the population under the slogan “We are against drug addiction!”.
During the event, volunteers provided citizens with detailed information about the harmful effects of drug addiction and its negative consequences on physical and mental health at the “Dehqon Bazaar” in the “Old City” area and residential areas. At the same time, the need to promote a healthy lifestyle in our society and protect our youth from this scourge was emphasized.
Specially prepared flyers on the fight against drug addiction were presented to the participants of the event. These flyers contained important information and useful tips on preventing this problem.
The youth says: Our goal is to work together towards a healthy, happy and bright future! Each of you has a role to play in protecting our youth from harmful habits.