DIQQAT E’LON! INSTITUTIMIZ AYOL-QIZLARI UCHUN “ZAKOVAT” INTELLEKTUAL O‘YININING BAYRAM TURNIRI TASHKIL QILINMOQDA
11:37 24.02.2023
Andijon davlat tibbiyot institutida faoliyat olib borayotgan ayol professor-oʻqituvchilar, tyutorlar va xodimalar hamda institutimizning bakalavriat, magistratura bosqichi tahsil olayotgan talaba-qizlar diqqatiga!
8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan institutning Xotin-qizlar maslahat kengashi, Kasaba uyushmasi, Yoshlar bilan ishlash hamda ma’naviyat va maʼrifat boʻlimi, Yoshlar ittifoqi boshlangʻich tashkiloti hamda “Zakovat” intellektual klubi sizlar uchun bayram turnirini tashkil qiladi.
Turnir 2 xil yoʻnalishda boʻlib oʻtadi:
1. Institutimizda faoliyat olib borayotgan ayol professor-oʻqituvchilar, tyutorlar va xodimalar oʻrtasidagi jamoaviy turnir;
2. Institutimizning bakalavriat va magistratura bosqichida tahsil olayotgan talaba-qizlar oʻrtasidagi yakkalik turnir.
Ayol professor-oʻqituvchilar, tyutorlar va xodimalar 6 nafar ishtirokchidan iborat jamoa tuzgan holda qatnasha oladilar. Bunda ulardan quyidagilar talab qilinadi:
1. Jamoaga nom topish va jamoa sardori tayinlash;
2. Jamoa tarkibidagi 6 nafar ishtirokchining har birini familiya, ismi, otasining ismi, institutdagi vazifasini yozgan holda (tyutor boʻlsa, qaysi fakultetga qarashli ekanligi, professor-oʻqituvchi boʻlsa, qaysi kafedradan ekanligi, xodima boʻlsa, qaysi boʻlimdan ekanligi yozilishi kerak) va jamoa sardori bilan bogʻlanishga qulay boʻlishi uchun jamoa sardorlari o‘zining telefon raqamini yuborishlari kerak.
Mazkur jamoaviy turnir 2-mart kuni soat 15⁰⁰ da institut asosiy binosida boshlanadi. Yakunda dastlabki 3 ta o‘rinni egallagan jamoalarning har bir a’zosi qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanadi.
Ushbu turnirlardagi savollar bayramona tarzda tuzilib, umumiy, barcha sohalarga oid qiziqarli, mantiqiy shakllarda bo‘ladi.
Bakalavriat va magistratura bosqichida tahsil olayotgan talaba-qizlar esa yakka tartibda qatnashadilar va ular quyidagi maʼlumotlarni yuborishlari kerak bo‘ladi:
1. Talabaning familiyasi, ismi va otasining ismi;
2. Tahsil oladigan guruh va yoʻnalishi;
3. Telefon raqami.
Ushbu yakkalik turnir 3-mart kuni soat 16⁰⁰ da institut asosiy binosida boshlanadi. Yakunda eng yuqori 3 o‘rinni egallagan talaba-qizlar qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanadilar.
Talaba-qizlarga aksariyat tibbiyotga aloqador, qiziqarli, mantiqiy savollar beriladi. Bunda tibbiyotga chuqur kirilmaydi.
Turnirlarda ishtirok etish uchun roʻyxatdan oʻtish 1-mart soat 21⁰⁰ ga qadar davom etadi.
So‘ralgan barcha ma’lumotlarni yuborish va ro‘yxatdan o‘tish uchun institutning “Zakovat” klubi koordinatori @shoxjahon_abduraxmonov ga murojaat qiling.

ATTENTION! HOLIDAY TOURNAMENT OF INTELLECTUAL GAME “ZAKOVAT (INGENUITY)” IS ORGANIZED FOR WOMEN AND GIRLS OF OUR INSTITUTE
11:37 24.02.2023
To the attention of ladies professors, tutors and employees working in Andijan State Medical Institute, as well as undergraduate and graduate students of our institute!
On the occasion of March 8 – International Women’s Day, the Institute’s Women’s Advisory Council, Trade Union, Department of Work with Youth and Spirituality and Enlightenment, Primary Organization of the Youth Union and Intellectual Club “Zakovat (Ingenuity)” will organize a festive tournament for you.
The tournament will be held in 2 different directions:
1. Team tournament between women professors, tutors and employees working in our institute;
2. Singles tournament between undergraduate and graduate students of our institute.
Ladies professors, tutors and employees can participate by building a team of 6 participants. Participants are required:
1. to give a name for the team and select team captain;
2. fill in the form with the surname, first name and patronymic, position at work (for ASMI workers) or department (for teachers and professors) and the team captain. Team captains should leave their phone number for easy contact.
This team tournament will start on March 2 at 3 p.m. in the main building of the institute. At the end, each member of the first 3 teams will be awarded with valuable presents.
The questions in these tournaments are organized in a festive manner and are intended to be interesting, amusing and logical related to all fields of ladies’ life.
Bachelor and Master’s students will apply individually and will need to submit the following information:
1. Surname, first name and patronymic of the student;
2. Study group and direction;
3. Phone number.
This singles tournament will start on March 3 at 4 p.m. in the main building of the Institute. At the end, students who won the 3 highest places will be awarded with valuable gifts.
Students will be mostly asked interesting, logical questions related to medicine which was not deepened into medicine.
Registration for participation in tournament continues until March 1 at 21 p.m..
To receive all the information and to be registered, please contact to @shoxjahon_abdurakhmonov, coordinator of the “Zakovat (Ingenuity)” club of the institute.