Bugun, 14-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov tomonidan institutda yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularning ijodiy va jismoniy salohiyatini ro‘yobga chiqarishga qaratilgan Prezidentimiz tashabbusi bilan amalga oshirilayotgan “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida o‘tkazilayotgan tadbirlarni jadallashtirish maqsadida mas’ullar ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Unda prorektorlar, fakultetlar dekanlari, dekan o‘rinbosarlari, bo‘lim boshliqlari ishtirok etdi. Tanqidiy, tahliliy ruhda o‘tgan yig‘ilishda  “Dolzarb 90 kunlik” loyihasi doirasida o‘tkazilayotgan tadbirlar haqida ma’lumotlar berildi. Loyiha doirasida institutda reja-jadval tuzilgan bo‘lib u asosda ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, sport musobaqalari, fan to‘garaklarini doimiy tarzda o‘tkazish, ularga talabalar, mahallalarning uyushmagan yoshlari, o‘quvchilarni jalb qilish tartibi tushuntirib o‘tildi.
Rektor bu kabi tadbirlar yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazishlari, bilim olishlari va albatta sport bilan shug‘ullangan holda sog‘lom bo‘lishlariga xizmat qilishini ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, mas’ullarga “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida tashkil etilayotgan tadbirlar sifati va qamrovini oshirish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

ANALYSIS OF THE INITIATIVE “THE URGENT 90 DAYS” – Andijan State Medical Institute
Today, on June 14, the rector of Andijan State Medical Institute, M. Madazimov, held a meeting with officials to accelerate the events being organized within the framework of the “Urgent 90 Days” initiative, aimed at meaningfully organizing the leisure time of youth and realizing their creative and physical potential, as part of the initiative launched by our President.
The meeting was attended by vice-rectors, deans of faculties, deputy deans, and heads of departments. During the meeting, which took place in a critical and analytical atmosphere, information was provided about the events held under the “Urgent 90 Days” initiative. A schedule has been prepared for the project, which includes regular cultural and educational events, sports competitions, and academic clubs, with an explanation of how to involve students, unorganized youth from neighborhoods, and schoolchildren.
The rector emphasized that such events would help youth spend their free time meaningfully, gain knowledge, and maintain a healthy lifestyle through sports.
Additionally, officials were given instructions on improving the quality and coverage of events organized under the “Urgent 90 Days” initiative. Deans were tasked with addressing students’ contractual debts.