Andijon yoshlarining so‘lim maskaniga aylangan Eko parkda Yangi yil bayrami shodiyonalari boshlandi. Go‘zal va ertaknamo archa atrofi barchani birdek bag‘riga chorlamoqda. 19-22-dekabr kunlari Andijon davlat tibbiyot instituti tomonidan ko‘ngilochar tadbirlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy-ma’rifiy masalalar bo‘yicha prorektor v.v.b S.Salohiddinov, Davolash fakulteti dekani B.Mamatov, tyutorlar, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi H.Qo‘chqorov hamda talabalar mzkur tadbirda faol ishtirok etdilar.
Quvnoq kuy-qo‘shiqlar, betakror raqslar guldastasini taqdim etgan institutimiz faollari hush kayfiyat ulashishni maqsad qildilar. Bayram sayliga chiqqan yoshlar tashkil etilgan turli viktorina va qiziqarli o‘yinlarda qatnashdi, g‘olib bo‘lganlar esa sovg‘alarga ega bo‘ldi.

HOLIDAY EVENTS IN ECO PARK
New Year celebrations have begun in the Eco Park, which has become an enjoyable place for young people in Andijan. The beautifully decorated Christmas tree attracts everyone. Andijan State Medical Institute is planning to hold an entertainment event on December 19-22. Vice-rector for youth affairs, spiritual and educational issues S.Salohiddinov, dean of the faculty of Therapy B.Mamatov, tutors, head of the primary organization of the Youth Union of Uzbekistan H.Kuchkarov and students are taking part in the event.
Activists of our institute, who presented a bouquet of merry songs and unique dances, aimed to share good mood. The participants of the holiday took part in various quizzes and fun games, and the winners received prizes.