ENDI BITIRUVCHI KURS TALABALARI AMALIYOT O‘TASH BAROBARIDA ISHLAYDILAR HAM
Ilmiy kengashlar zalida Andijon davlat tibbiyot instituti bitiruvchilarini ishga taqsimlash yuzasidan uchrashuv o‘tkazildi. Unda viloyat hokimligining yoshlar siyosatini ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari O‘.Shukurov, viloyat hokimligining yoshlar siyosatini ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha kotibiyat mudiri E.Xolmirzayev, viloyat Sog‘liqni saqlash boshqarmasi vakillari, Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov ishtirok etdi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Andijon davlat tibbiyot instituti va uning klinikasi faoliyatini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarorida Tibbiyot OTMning bitiruvchi kurs talabalari doimiy yashash joylaridagi tibbiyot muassasalarida amaliyot o‘tashlari belgilab berildi. Mazkur Qaror ijrosi yuzasidan institutning bitiruvchi kurs talabalari yashash joylaridagi oilaviy poliklinikalarga biriktirildi. Shu bilan bir qatorda viloyat oilaviy poliklinakalarida Umumiy amaliyot shifokori lavozimi uchun 118 ta bo‘sh ish o‘rinlari mavjud bo‘lganligi sabablari amaliyot o‘tashlari uchun jo‘natilayotgan talabalar Umumiy amaliyot shifokori bo‘lib ham faoliyat olib boradilar.
Bitiruvchi talabalarning birma-bir ro‘yxati shakllantirilib, ular shahar, tumanlardagi poliklinikalarning mutaxassislariga shu joyning o‘zida biriktirildi. Qolgan bitiruvchi talabalarning ham ro‘yxati shakllantirilib, ularning ish joylari bugunning o‘zida aniqlashtirilib, o‘z faoliyatlarini boshlashlari rejalashtirilmoqda.

NOW THE GRADUATE STUDENTS ARE WORKING DURING THE PRACTICE
A meeting on employment of graduates of Andijan State Medical Institute was held at the conference hall . Deputy Head of the Regional Khokimiyat for Social Development and Spiritual Enlightenment U.Shukurov, Head of the Secretariat for Social Development and Spiritual Enlightenment of the Youth Khokimiyat E.Kholmirzaev , representatives of the regional Health Department, rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov, pro-rector on Academic affairs B.Abdullajonov participated to the event .
The Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On measures to radically improve the activities of Andijan State Medical Institute and its clinic” stipulates that graduates of medical universities undergo internships in medical institutions of permanent residence. In pursuance of this Resolution, graduate students of the institute were attached to family clinics in their places of residence. In addition, due to the fact that there are 118 vacancies for the position of General Practitioner in the family clinics of the region, students who are sent for internships also work as General Practitioners.
Individual lists of graduates were compiled and attached to the specialists of the city and district polyclinics on the spot. A list of the remaining graduates has also been compiled, their jobs have been identified and they are scheduled to start their careers .