2021-yil 11-12-iyun kunlari Аndijon davlat tibbiyot institutida “Profilaktik tibbiyotda yuqori innovatsion texnologiyalarni qoʼllash” mavzusida Oʼzbekiston Respublikasi Sogʼliqni saqlash vazirligi rejasiga kiritilgan, hamdoʼstlik mamlakatlar olimlari ishtirokida Respublika ilmiy-amaliy onlayn anjuman boʼlib oʼtadi.
Аnjuman mavzulari:
1. Ichki kasalliklarning oldini olishda yangi innovatsion texnologiyalar. Kardiovaskulyar va noinfeksion kasalliklarning birlamchi va ikkilamchi profilaktikasi. Yurak-qon tomir yetishmovchiligi asoratlarining medikamentoz davolash, farmakoepidemiologiyasini va farmakoiqtisodiyoti.
2. Shoshilinch va rejali jarrohlikda asoratlarni prognozlash, profilaktikasi va innovatsion texnologiyalar bilan bilan davolash.
3. Oilada oʼtkir va surunkali kasalliklarning profilaktikasiga zamonaviy qarashlar. Bolalar va oʼsmirlar kasalliklarini erta tashxislash va davolash. Аyollar ginekologik kasalliklarini zamonaviy tashxislash va davolash.

WELCOME TO THE SCIENTIFIC AND PRACTICAL ONLINE CONFERENCE ON “APPLICATION OF HIGH INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN PREVENTIVE MEDICINE”!
17:23 17.05.2021
On June 11-12, 2021, Andijan State Medical Institute will host a Republican online scientific and practical conference, included in the plan of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan, with the participation of scientists from the Commonwealth countries, on the topic “Application of High Innovative Technologies in Preventive Medicine.”
Conference topics:
1. New innovative technologies in the prevention of internal diseases. Primary and secondary prevention of cardiovascular and non-infectious diseases. Drug treatment, pharmacoepidemiology and pharmacoeconomics of complications of cardiovascular insufficiency.
2. Prognosis, prevention and treatment of complications in emergency and planned surgery with innovative technologies.
3. Modern approaches to the prevention of acute and chronic diseases in the family. Early diagnosis and treatment of diseases of children and adolescents. Modern diagnosis and treatment of women’s gynecological diseases.