ESSELAR TANLOVINING INSTITUT BOSQICHI O‘TKAZILDI
“Yangi O‘zbekistonni o‘zimiz, o‘z qo‘limiz bilan bunyod etamiz” shiori ostida Respublika esselar tanlovining institut bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovning fakultet bosqichida har bir fakultetdan 15 nafardan g‘oliblar saralab olingan bo‘lib, bugungi  institut bosqichida 45 nafar talabalar qatnashdi.
Ishtirokchilarga tanlov shartlari batafsil tushuntirildi. Hakamlar hay’ati raisi-  O‘zbek tili va adabiyoti, tillar kafedrasining katta o‘qituvchisi M.Qo‘ziboeva, hakamlar hay’ati a’zolari-  fakultetlarning dekan o‘rinbosarlari hamda tyutorlar tanlovning adolatli va shaffof olib borilishini nazorat qilib bordilar.

THE INSTITUTE STAGE OF THE ESSAY COMPETITION HAS BEEN HELD – Andijan State Medical Institute
The institute stage of the Republican essay competition on the topic “Yangi O‘zbekistonni o‘zimiz, o‘z qo‘limiz bilan bunyod etamiz” was held.
At the faculty stage of the competition, 15 participants were selected, 45 students took part in the institute stage.
Participants of the competition were thoroughly acquainted with the conditions. The chairman of the commission – senior teacher of the department of Uzbek language and literature, languages M. Kuziboeva, as well as members of the commission – deputy deans of faculties, tutors controlled the fairness and transparency of the competition.