“HILOL” TO‘PLAMI YOSH IJODKORLAR UCHUN ENG YAXSHI IMKONIYATNI TAKLIF ETADI
Siz nazm va nasrda hamda tasviriy san’at yoʻnalishida ijod qilasizmi? Balki, adabiyotshunoslikda ilmiy tadqiqot olib borayotgandirsiz? O‘z ijod na’munalaringizni va ilmiy ishlaringizni respublika miqyosidagi to‘plamda ommalashtirmoqchimisiz? “Zulfiya” yoki “Mard o‘g‘lon” kabi davlat mukofotlari, atoqli va davlat stipendiyalari, “Yil talabasi”, “Ilhom” respublika tanlovlarida ishtirok etmoqchimisiz?
Yuqoridagi savollarga bergan javobingiz “HA” bo’sa, “HILOL” to‘plami siz uchun eng yaxshi imkoniyatni taklif qiladi. Qiziqdingizmi? Demak, davom etamiz.
Siz, O‘zbekiston ijodkor yoshlarining “HILOL” nomli to‘plami III sonida o’zingizning ijod na’munalaringiz bilan ishtirok etishingiz mumkin.
Buning uchun loyiha mualliflari: Anvarjon Dehqonov (+998 99 910-91-51) yoki Dilfuza Eshonova (+998 94 179-74-87)ga Telegram orqali murojaat qilish imkoniyatiga egasiz.
Shuningdek, toʻplamning navbatdagi III soniga nafaqat nazm va nasrda ijod qilayotgan yoshlarimiz balki, adabiyotshunos hamda rassom yoshlarimizni ham ishtirok etishga chorlab qolamiz.

“HILOL” COLLECTION OFFERS THE BEST OPPORTUNITY FOR YOUNG CREATIVE PEOPLE
Are you interested in verse and prose and visual arts? Perhaps you are doing research in literary studies? Do you want to popularize your creations and scientific works in a republic-wide collection? Do you want to participate in state awards such as “Zulfia” or ” Mard o‘g‘lon”, competitions for state scholarships, “Student of the Year” and “Ilhom” republican contests?
If you answered “YES” to the above questions, “HILOL” collection offers the best opportunity for you. Are you interested? So let’s continue.
You can participate in the III issue of the “HILOL” collection with your creative work.
For this, you should contact the authors of the project: Anvarjon Dehkanov (+998 99 910-91-51) or Dilfuza Eshonova (+998 94 179-74-87) via Telegram.
Also, we invite not only our young people who create poetry and prose, but also our young writers and artists to participate in the next III issue of the collection.