MARHAMAT TUMANIDA SOGʻLOMLASHTIRISH TADBIRLARI
Marhamat tumanida Andijon davlat tibbiyot institutining 14 nafar mutaxassislari tomonidan chuqurlashtirilgan tibbiy koʻrik oʻtkazildi. Unda 785 nafar aholining salomatligi tekshirilib, bemorlarga kerakli koʻrsatmalar berildi.
Shuningdek, tumanda Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligi tomonidan tasdiqlangan “Qandli diabet 2-turi va prediabet bilan xastalangan bemorlarda yurak-qon tomir kasalliklar xavf omillarini kamaytirish” mavzusidagi innovatsion loyiha  doirasida 94 nafar aholi orasida skrining tekshiruvlari ham oʻtkazildi.
Tadbir davomida institutning “Yosh valontyorlar” jamoasi ham ishtirok etib, aholi orasida sogʻlom turmush tarzi va sogʻlom ovqatlanish, jismoniy faollik boʻyicha targʻibot olib bordilar.

WELLNESS ACTIVITIES IN THE DISTRICT OF MARHAMAT – Andijan State Medical Institute
A thorough medical examination was carried out by 14 specialists of Andijan State Medical Institute in the district of Bakhtiyar. they examined the health of 785 residents and gave the necessary instructions to patients.
Also, within the framework of an innovative project on “reducing the risk factors of cardiovascular diseases in patients with diabetes mellitus type 2 and prediabetes” approved by the Ministry of health of the Republic of Uzbekistan, screening tests were also carried out among 94 residents.
During the event, the “young valontyors” team of the institute also took part in the promotion of a healthy lifestyle and healthy nutrition, physical activity among the population.