Vatan himoyasi yo’lida xizmat qilish har bir mard o’g’lon uchun ham sharaf, ham muqaddas burchdir. Bu kabi sharfli va katta mas’uliyatli soha vakillarining jasoratini qancha ta’rif etsak shuncha oz.
Ularning matonati va mardligini tarannum etish maqsadida 14-yanvar “Vatan himoyachilari kuni” hamda O’zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tashkil topganligining 31 yilligi munosabati bilan Andijon davlat tibbiyot institutida “Milliy armiyamiz – Yangi O’zbekistonning yengilmas qalqoni!” nomli bayram tadbiri bo’lib o’tdi. Institut Xotin-qizlar maslahat kengashi a’zolari hamda faol ayol xodimlar tomonidan tashkil etilgan ushbu tadbirda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, institut Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi G.Xolmatova, nafaqadagi harbiylar, institut professor-o’qituvchilari ishtirok etdilar.
Tadbir avvalida Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov institut rektori M.Madazimovning bayram tabrigini yig’ilganlarga o’qib eshittirdi. Shuningdek, tadbirda so’z olganlar barcha vatan himoyachilarini bugungi bayram bilan tabriklab, yurt xizmati yo’lida mehnat qilishdan aslo charchamasliklarini, ushbu yo’lda omad va zafarlar hamisha yor bo’lishini tiladilar. Faollarga esdalik sovg’alari va tashakkurnomalar taqdim etildi.
Shundan so’ng, tadbir institut xotin-qizlar kengashi faollari, ayol xodimlar, tyutorlar, ARM xodimalari tomonidan tayyorlangan kuy-qo’shiqlarga ulandi. Talabalar teatr studiyasi a’zolari ijrosidagi spektakl ham yig’ilganlarga yaxshi kayfiyat ulashdi. Tashkilotchilar tomonidan tayyorlangan qiziqarli savollarga eng tezkor javob berganlar maxsus sovg’alarni qo’lga kiritdilar. Tadbir ko’ratinki ruhda yakunlandi.

OUR NATIONAL ARMY IS THE INVINCIBLE SHIELD OF NEW UZBEKISTAN
To serve in defense of the Motherland is both an honor and a sacred duty for every brave man. The courage of the representatives of this field with great responsibility cannot be described in the way we would like.
In honor of their steadfastness and courage, on January 14, on the “Day of Motherland Defenders” and in connection with the 31st anniversary of the formation of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan, Andijan State Medical Institute held the event “Our National Army is the invincible shield of New Uzbekistan!”. This event, organized by members of the Women’s Advisory Council of the Institute and active employees, was attended by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work Salokhiddinov S.A., Chairman of the Women’s Advisory Council of the Institute G. Kholmatova, retired military, professors and teachers of the Institute.
At the beginning of the event, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work S. Salokhiddinov read out a holiday greeting from the Rector of the Institute M. Madazimov. Also, those who spoke at the event congratulated all the defenders of the Motherland on today’s holiday and wished them never to get tired of working for the good of the Motherland, so that there would always be good luck and victories along the way. The activists were given souvenirs and letters of thanks.
Further, the event continued with songs prepared by the activists of the women’s council of the institute, employees, educators, employees of the IRC. The performance performed by the participants of the student theater studio also gave the audience a good mood. Those who quickly answered interesting questions prepared by the organizers received special prizes. Everyone enjoyed the event immensely.