Bugun, 2-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutida Parameditsina yo‘nalishi doirasida tadbir o‘tkazildi.
Unda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, Koreya milliy transport universiteti Parameditsina fakulteti dekani Dong Min Shin, fakultet talabalari va Andijon, Namangan viloyati Abu Ali ibn Sino nomidagi tibbiyot texnikumlari rahbarlari hamda bitiruvchilari ishtirok etdi.
Tadbir avvalida institut rektori so‘z olib, qo‘shma ta’lim dasturi, parameditsina yo‘nalishi haqida ma’lumot berdi. Dong Min Shin qisqa videolar orqali texnikum bitiruvchilarini ushbu yo‘nalish imkoniyatlari bilan yaqindan tanishtirdi. Shuningdek, u Koreyada parameditsina yo‘nalishining qanday rivojlangani, ta’lim sifati, klinik tayyorgarlik va xalqaro standartlar haqida qiziqarli ma’lumotlar bilan o‘rtoqlashdi.
Uchrashuv davomida paramedik kasbining xalqaro ahamiyati, Koreya va O‘zbekiston o‘rtasidagi qo‘shma 3+1 o‘quv dasturi, KMTU diplomining dunyo bo‘yicha tan olinishi, amaliy ko‘nikmalarni rivojlantirishda simulyatsion markazlarning o‘rni kabi dolzarb mavzular yoritildi.
Mutaxassislar tomonidan amaliy mashg‘ulotlar namoyish etildi va qatnashchilar ham ushbu jarayonlarda faol ishtirok etdi.

Today, on June 2, an event was held in Andijan State Medical Institute within the framework of Paramedicine program.
The event was attended by the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov, dean of the Paramedicine Faculty at Korea National University of Transportation Dong Min Shin, students of the faculty and the heads and graduates of the Abu Ali ibn Sino Medical Colleges in Andijan and Namangan provinces.
At the beginning of the event the rector delivered a speech, providing information about the joint educational program and Paramedicine direction. Dong Min Shin introduced the college graduates to the opportunities of this field through short video presentations. He also shared interesting insights about the development of paramedicine in Korea, the quality of education, clinical training and adherence to international standards.
During the meeting key topics were discussed, such as the international significance of the paramedic profession, the Korea–Uzbekistan joint 3+1 academic program, global recognition of the KNTU diploma and the role of simulation centers in developing practical skills.
Practical training sessions were demonstrated by specialists with active participation from the attendees.