QIRG‘IZISTON DAVLAT TIBBIYOT AKADEMIYASI MUTAXASSISIDAN AMALIY MASHG‘ULOTLAR
Ma’lumki, 2018-yilda Qirg‘iziston Respublikasi Bishkek shahridagi Qirg‘iziston davlat tibbiyot akademiyasi va Andijon davlat tibbiyot instituti o‘rtasida akademik mobillik doirasida kafedralararo shartnoma imzolangan. Mazkur shartnomaga muvofiq Qirg‘iziston davlat tibbiyot akademiyasi Normal va topografik anatomiya kafedrasi mudiri, t.f.n. dotsent Tamara Suronaliyevna Abayeva hozirda institutimizda talabalarga turli mavzularda ma’ruzalar olib bormoqda.
Bugun xorijiy fakultet talabalariga “Vegetativ nerv tizimi anatomiyasi”, Davolash fakultetining 3-bosqich talabalariga “Qorin bo‘shlig‘i topografik anatomiyasi” mavzularida amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi. Mutaxassis darslarni zamonaviy interfaol usullarda, qiziqarli savol-javoblar va vaziyatli muammolar asosida olib bordi.

SPECIALIST OF THE KYRGYZSTAN STATE MEDICAL ACADEMY CONDUCTED PRACTICAL EXERCISES
It is known that in 2018, an agreement on interdepartmental academic mobility was signed between Kyrgyz State Medical Academy of Bishkek and Andijan State Medical Institute, according to which the head of the Department of Normal and Topographic Anatomy, candidates of medical sciences, Professor Tamara Suronalievna Abaeva delivered lectures on various topics for students of our institute.
There was a lecture on the topic “Anatomy of the autonomic nervous system” for students of the foreign faculty and a lecture on the topic “Topographic anatomy of the peritoneum” for the 3 – year students of the Therapeutic faculty.