REKTOR INSTITUTNING MARKAZIY ILMIY-TEKSHIRISH LABORATORIYA BINOSI IMKONIYATLARINI O‘RGANDI
Xabaringiz bor, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yildagi PQ-5154-son va Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 25-noyabrdagi 713-sonli Qarorlariga asosan Andijon davlat tibbiyot institutining 800 o‘rinli o‘quv-laboratoriya binosi hamda Markaziy ilmiy-tekshirish laboratoriya binolarini foydalanishga topshirish uchun shay holatga keltirilmoqda.
Bugun, 13-may kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov institutning Markaziy ilmiy-tekshirish laboratoriya binosida amalga oshirilgan ishlar bilan yaqindan tanishdi. Rektor binolarda joylashgan o‘quv xonalari, ma’ruza zallarining holatlari, laboratoriya xonalaridagi jihozlar ko‘zdan kechirdi. Mas’ullar tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
• Albatta, har bir o‘quv jihozlarining yetarli ekanligi, barcha imkoniyatlarning mavjudligi ertaga talabalarning puxta va samarali bilim olishlariga hamda nazariy olgan bilimlarini amaliyotda qo‘llay olish ko‘nikmalariga ega bo‘lishlarida ahamiyati yuqori – dedi, rektor. Shu boisdan, o‘rganishlar davomida aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish, binoga qo‘shimcha jihozlar keltirish bo‘yicha mas’ullarga topshiriqlar berdi.

THE RECTOR EXPLORED THE CAPABILITIES OF THE CENTRAL SCIENTIFIC-RESEARCH LABORATORY BUILDING OF THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
17:22 13.05.2025
As you know, the 800-seat educational and laboratory building and the Central Scientific and Research Laboratory buildings of the Andijan State Medical Institute are being prepared for commissioning in accordance with the Resolutions of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-5154 of 2021 and the Cabinet of Ministers No. 713 of November 25, 2021.
Today, on May 13, rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov got acquainted with the work carried out in the Central Scientific and Research Laboratory building of the Institute. The rector inspected the condition of the classrooms, lecture halls and equipment in the laboratory rooms located in the buildings. Detailed information was provided by the responsible persons on the work being carried out.
• – “Of course, the adequacy of each educational equipment as well as the availability of all opportunities proved to be of a great importance for tomorrow’s students to receive thorough and effective education and acquire the skills to apply their theoretical knowledge in practice” – said the rector. Therefore, he instructed those responsible to eliminate the shortcomings identified during the studies and bring additional equipment to the building.