“XALQ VA ARMIYA – BIR TANU BIR JONDIR” VATANPARVARLIK OYLIGIDA INSTITUTIMIZ JAMOASINING ISHTIROKI
Vatanni yurakdan his qilgan inson unga sadoqat bilan xizmat qiladi. Bu borada biz harbiylarga doimo havas qilganmiz. Yurt koriga yarashni, xalq salomatligini taʼminlashga bel bogʻlagan Andijon davlat tibbiyot institutining “Vatanparvar” yoshlar karvoni Vatanparvarlik oyligi doirasida Andijon shahridagi harbiy qismda boʻldilar.
Harbiy qismda ochiq eshiklar kunida yoshlarni vatanparvarlik ruhida tayyorlash, Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganligining 30 yilligi munosabati bilan koʻrgazma va namoyishlar tashkil etildi. Harbiy xizmatchilar oʻquvchi va talabalarga harbiy texnik qurollar haqida birma-bir maʼlumot berdilar. Talabalarning oʻzlari ham mazkur qurollarni ishlatishni oʻrganib, harbiy jangovorlik ruhini his qildilar.
Harbiy qism hizmatchilari Andijon davlat tibbiyot instituti xodimlari va talabalari bilan hamkorlikda tadbir tashkil etildi. Tadbir ikki qismdan iborat boʻlib, “Vatanga xizmat oliy fazilat” mavzusida seminar oʻtkazildi. Unda harbiy qism komandirining tarbiyaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari F.Sanayev hamda Davolash fakultetining yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosari M.Oʻlmasov Vatanga sadoqat, bugungi kunda harbiy sohada olib borilayotgan ishlar, Qurolli Kuchlarimiz tomonidan xalqaro miqyosda erishilayotgan yutuqlar borasida talaba va oʻquvchilarga maʼlumot berib oʻtdi.
Tadbirning ikkinchi-badiiy qismida xizmatchilar va talabalarning konsert dasturlari namoyish etildi. Harbiy qism orkestr jamoasining vatanparvarlik ruhidagi taronalari va xizmatchilarning jangovor chiqishlari yoshlarning hayratini oshirdi. Institutimiz iqtidorli talabalari tomonidan esa sheʼrlar va jonli ijrodagi kuy-qoʻshiqlar yangradi.

PART OF OUR COLLECTIVE IN THE PATRIOTIC MONTH “PEOPLE AND ARMY – ONE” – Andijan State Medical Institute
PART OF OUR COLLECTIVE IN THE PATRIOTIC MONTH “PEOPLE AND ARMY – ONE”
17:34 24.12.2021
“XALQ VA ARMIYA – BIR TANU BIR JONDIR” VATANPARVARLIK OYLIGIDA INSTITUTIMIZ JAMOASINING ISHTIROKI
A person who loves his homeland serves her faithfully. In this we have always envied the military. The youth caravan “Patriots” of Andijan State Medical Institute visited the military unit of the city of Andijan during this month.
An exhibition was organized in the military unit on the open day in honor of the 30th anniversary of the creation of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan. The servicemen familiarized students and pupils with military equipment. The students felt the spirit of war. in addition, a joint event was organized. It consisted of two parts, a seminar was held on the topic “Serving the Motherland is the highest quality”. The deputy commander of the military unit for spiritual and educational work F. Sanaev and the deputy dean for work with youth of the Therapeutic Faculty of ASMI M. Ulmasov spoke to the students about loyalty to the Motherland, the work carried out in the military sphere, and the achievements of the country’s Armed Forces at the world level.
In the second part of the event, students and military personnel presented a concert program. The performance of the orchestra of the military unit inspired everyone. The students of the institute read poems and sang songs.