YANА BIR ILMIY KENGАSH YIGʼILISHI OʼTKАZILDI
Ilmiy kengashlar zalida ilmiy kengash yigʼilishi boʼlib oʼtdi. Unda institut rektori M. Madazimov, Yoshlar bilan ishlash boʼyicha prorektor M. Botirov hamda ilmiy kengash xodimlari ishtirok etdilar.
Dastavval soʼzga chiqqan institut rektori hamda Yoshlar bilan ishlash boʼyicha prorektor Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida oʼtgan videoselektor yigʼilishida yoshlarning boʼsh vaqtlarini mazmunli oʼtkazish, ularni toʼgaraklarga jalb etish borasidagi topshirigʼiga asosan institutga biriktirilgan mahallar bilan ishlash, uyushmagan yoshlarni toʼgaraklarga jalb etish boʼyicha takliflar bildirdilar. Ijarada yashovchi talabalar bilan alohida shugʼullanish, ularning ham darsdan boʼsh vaqtlarini taʼminlash borasida fakultet dekanlari va ularning oʼrinbosarlariga topshiriqlar berdilar.
Shundan soʼng Ilmiy boʼlim rahbari G.Najmiddinovaning “Institutda desertatsiyalarni bajarilishi holati”, Xoʼjalik ishlari boʼyicha prorektor Z. Mamajonovning “2020-yilda bajarilgan va joriy va mukammal taʼmirlash ishlari”, Kasaba uyushmasi qoʼmitasi rahbari Sh. Dehqonovning “2020-2021-yillar uchun tuzilgan jamoat shartnomasining bajarilishi” kabi maʼruzalari tinglandi. Institut rektori  ilmiy kengash tomonidan amalga oshirilishi lozim boʼlgan ishlarni belgilab berdi.

ANOTHER SCIENTIFIC COUNCIL MEETING HELD
A meeting of the Academic Council was held at the conferemce hall. The rector of the Institute M. Madazimov, pro-rector on Youth M. Botirov and members of the Academic Council took part in it.
At the video conference chaired by the President of the Republic of Uzbekistan, the rector of the institute and the pro-rector for youth made proposals on meaningful leisure of young people, their involvement in clubs, involvement of unorganized youth in clubs. The deans of the faculties and their deputies were instructed to take special care of the students living in rented accommodation and to provide them with free time.
In addition, the head of the Scientific Department G.Najmiddinova on “Dissertations at the Institute”, pro-rector on Economic Affairs on Z.Mamajonov on “Completed and current and perfect repairs in 2020”, the head of the Trade Union Committee Sh. Dehkanov on “Implementation of the public contract for 2020-2021” made reports. The rector of the institute outlined the work to be done by the academic council. A number of talented students were also awarded during the event.