Bugun, 30-iyul kuni, Andijon shahrida oliy taʼlim tashkilotlarining bitiruvchi talabalari uchun yirik ko‘lamdagi “TalabaExpo – 2025” kasb ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirda 2 000 dan ortiq bo‘sh ish o‘rinlari bilan 300 dan ortiq yirik ish beruvchilar va tijorat banklari, 10 ming nafarga yaqin talaba-yoshlar, shuningdek, oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilari va abituriyentlar ishtirok etmoqda.
Jarayonda Andijon davlat tibbiyot institut rektori M.Madazimov boshchiligida institut jamoasi, talabalar ishtirok etmoqda. Kasb ko‘rgazmasida institutning imkoniyatlari taqdimoti, abituriyentlar bilan yakka tartibda suhbatlar o‘tkazilmoqda. Institut bitiruvchilari ham o‘zlariga mos ish o‘rinlari bilan tanishmoqda.

Today, on July 30, a large-scale “TalabaExpo – 2025” career exhibition is taking place in Andijan city for graduating students of higher education institutions.
The event features over 2,000 job vacancies from more than 300 large employers and commercial banks, with nearly 10,000 student youth, as well as graduates and applicants from higher education institutions participating.
During the event, the team of Andijan State Medical Institute, led by the rector M. Madazimov, along with students, is participating. The exhibition includes presentations of the institute’s opportunities and individual conversations with applicants.