DIQQAT, ENG SARA KITOBLAR RO‘YXATINI TAVSIYA ETAMIZ
Bugun, 23-aprel – Butunjahon kitob va mualliflik huquqlari kuni. Ushbu kun munosabati bilan «Ma’rifat ulashib» loyihasi doirasida qator kitoblarni sizga tavsiya etmoqchimiz.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining  2024-yil 17-apreldagi 122-sonli buyrug‘iga asosan O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi, Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi hamda Yoshlar ishlari agentligi tomonidan oliy ta’lim muassasasi talabalariga o‘qish uchun tavsiya etiladigan eng sara kitoblar ro‘yxatini tavsiya etamiz.
Ular orasida siz allaqachon o‘qib ulgurgan kitoblar nomi bo‘lsa ayni muddao, agar hali o‘qib ulgurmagan kitoblaringiz soni ko‘p bo‘lsa, darhol sizni ushbu kitoblar mutolaasiga chorlaymiz.

Today, April 23, is The World Book and Copyright Day. On the occasion of this day, we would like to recommend you the list of books (bestsellers) as part of the project “Enlightenment Sharing”.
According to the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No.122 dated April 17, 2024, the Union of Writers of Uzbekistan, the Republican Center for Spirituality and Education and the Agency for Youth Affairs recommended a list of the best books (bestsellers) to students of higher education institutions, which we want to present to your attention.
If among them there are titles of books that you have already read, then that is great, but if there are books that you have not read yet, we suggest you to read them immediately.