Bugun, 22-may kuni «Ma’rifat ulashib» loyihasi doirasida Andijon davlat tibbiyot institutiga tashrif buyurgan Xalqaro Chingiz Aytmatov nomidagi akademiyaning akademigi, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi Nurali Qobul, Abdulla Qodiriy uy muzey direktori, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi Xondamir Qodiriy, Andijon davlat universiteti Filologiya fakulteti dekani, f.f.n, Bahodirjon Raxmonov, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos olim G‘ofurjon Tojiboyev, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir, dotsent Halim Karim institutning yangi qurib bitkazilgan 2000 o‘rinli o‘quv binosi bilan tanishdi.
Institut rektori M.Madazimov ushbu binoning imkoniyatlari, talabalarning nazariy bilimlarini amaliyotda qo‘llay olishlari uchun yaratilgan sharoitlar haqida tanishtirdi. Bugungi kunda bino zamonaviy tibbiy-ta’lim texnologiyalari bilan jihozlanayotganligi bu esa talabalarning jahon andozlariga mos tarzda sifatli ta’lim olishlariga keng yo‘l ochib berishini ta’kidladi.
Ijodkorlar bu kabi so‘lim manzilda, zamonaviy imkoniyatlarga boy tarzda qad rostlagan oliy ta’lim muassasasida tahsil oluvchi talabalarga havasda ekanliklarini bildirdilar.

Today on May 22 as part of the project “Sharing Enlightenment” a number of creative people including Nurali Kabul, an academician of the International Academy named after Chingiz Aitmatov, a member of the Writers’ Union of Uzbekistan, Khondamir Kadiri, director of the House Museum of Abdulla Kadiri, Honored Cultural Worker of Uzbekistan,Bahadirjon Rakhmanov,Ph.D.,Dean of the Faculty of Philology of Andijan State University, Gofurjon Tojiboyev, a member of the Writers’ Union of Uzbekistan, literary scholar, a poet, associate professor Halim Karim,a member of the Writers’ Union of Uzbekistan got acquainted with the newly completed 2000-seat educational building of the institute.
Rector of the institute M. Madazimov introduced the possibilities of this building, the conditions created for students to apply their theoretical knowledge in practice. He noted that today the building is equipped with modern medical and educational technologies, which opens a wide way for students to receive quality education that meets the world standards.
The creators expressed their pleasure seeing how students study in such a higher educational institution rich in modern opportunities.