Bugun, 9-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov tomonidan institut tasarrufidagi tibbiyot texnikumlarining direktorlari bilan yig‘ilish o‘tkazildi.
Unda Andijon hamda Namangan viloyatlarida joylashgan 14 ta texnikum rahbarlari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda 2022/2023-o‘quv yili sarxisob qilinib, yutuqlar va kamchiliklar aytib o‘tildi. Ulardan xulosa qilgan holda 2023/2024-o‘quv yilida amalga oshiriladigan ishlar rejalashtirilib, ular yuzasidan takliflar tinglandi. Texnikumlarda ta’lim sifatini yanada oshirish, o‘quvchilarni chet tillarini mukammal o‘zlashtirgan holda sertifikatlar olishga yo‘naltirish tavsiyalari berildi.
Shuningdek, Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov tomonidan korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda bo‘lish, uning salbiy oqibatlaridan ta’lim muassasasi xodimlari va o‘quvchi-yoshlarni ogohlantirish muhimligi aytib o‘tildi.

Today, on September 9, B. Abdullajonov, vice-rector of Andijan State Medical Institute held a meeting with the heads of medical technical schools under the authority of the institute.
It was attended by the heads of 14 technical schools located in Andijan and Namangan provinces.
At the meeting the 2022/2023 academic year was summarized, achievements and disadvantages were mentioned. Based on their conclusions, the work for academic year 2023/2024 was planned to be carried out, proposals were listened. Recommendations were made to improve the quality of education in technical schools, elicited students to obtain certificates with perfect mastery of foreign languages.
Then S. Askarov, the head of the Department of Combating Corruption and Compliance Control System, mentioned the importance of taking an uncompromising attitude against corruption and warning the employees and students of the educational institution about its negative consequences.