INSTITUTGA BIRIKTIRILGAN TEXNIKUMLAR RAHBARLARI ISHTIROKIDA YIG‘ILISH O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUTGA BIRIKTIRILGAN TEXNIKUMLAR RAHBARLARI ISHTIROKIDA YIG‘ILISH O‘TKAZILDI
17:19 12.06.2024
Bugun, 12-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutiga biriktirilgan Andijon, Namangan viloyatlarining Abu Ali ibn Sino nomidagi Jamoat salomatligi texnikumlari direktorlari, o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari va mas’ul kotiblari ishtirokida kengaytirilgan yig‘ilish o‘tkazildi.
Ushbu yig‘ilish institutning Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi, Professional ta’lim, akademik litsey va texnikumlarga uslubiy yordam ko‘rsatish bo‘limi hamkorligida tashkil etildi. Unda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov 2023-2024-o‘quv yilining yakuniy davlat attestatsiyasini shaffoflik bilan o‘tkazish, 2024-2025-o‘quv yili jarayoniga tayyorgarlik haqida muhim eslatmalarni aytib o‘tdi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov qabul ishlarida korrupsiyaga yo‘l qo‘ymaslik holatlari bo‘yicha, korrupsiyaning salbiy oqibatlari haqida so‘z yuritdi. Shundan so‘ng, korrupsiyaning ayanchli holatlari aks etgan videorolik namoyish etildi. Ushbu yig‘ilishda qo‘yilgan masala har bir rahbar tomonidan jamoaga yetkazish uchun vazifa etib belgilandi.

Today, on June 12, an extended meeting was held with the participation of directors, deputy directors for educational affairs and responsible secretaries of public health technicums named after Abu Ali ibn Sino of Andijan and Namangan regions, attached to Andijan State Medical Institute.
This meeting was organized in cooperation with the Institute’s Anti-Corruption and Compliance Control System Management Department, Department of Professional Education, Academic Lyceums and Technicums. In the meeting, the vice-rector for educational affairs B. Abdullajonov mentioned important notes about the transparent conduct of the final state certification for the academic year 2023-2024, preparation for the educational process of the academic year 2024-2025.
S. Askarov, the head of the Department for Combating Corruption and Compliance Control System Management, spoke about preventing corruption in admissions and negative consequences of corruption. After that, a video showing the sad cases of corruption was shown. The issue raised at this meeting was set as a task for each leader to convey to their team.