MA’NAVIYAT KENGASHINING NAVBATDAGI YIG‘ILISHI TALABALARNI TURAR JOY BILAN TA’MINLASH BO’LDI
Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor v.v.b. S.Salohiddinov, Ma’naviyat bo‘limi, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtirish bo‘limi xodimlari, fakultet dekanlarining o‘rinbosarlari, kafedralarning ma’naviyat bo‘yicha mas’ullari, tyutorlar ishtirok etdi.
Yig‘ilish avvalida har bir talabaga e’tibor qaratib, ularni turar joy bilan ta’minlash borasida fikr bildirildi.
Ma’lumot o‘rnida qayd etish lozim, bugungi kun holatiga ko‘ra, Talabalar turar joyida 1051 nafar talaba istiqomat qiladi. 3202 nafar talaba ijara huquqi asosida yashaydi va ularning 350 nafariga ijara shartnomasining bazaviy miqdordagi eng kam ish haqqining 50%gacha bo‘lgan summasi to‘lab berilmoqda. Xususiy yotoqxonalardagi talabalar esa 130 nafarni tashkil etadi.
Yig‘ilishda, shuningdek, mazkur talabalar bilan ishlash, ularning holidan xabar olish, xonadon egalari bilan hamkorlikni mustahkamlash hamda tartib-intizm, kiyinish madaniyatiga rioya qilish kabi mavzularda suhbat olib borildi. Bu bo‘yicha mas’ullarga kerakli topshiriqlar berildi.

REGULAR MEETING OF THE SPIRITUAL COUNCIL FOR PROVIDING STUDENTS WITH HOUSING – Andijan State Medical Institute
REGULAR MEETING OF THE SPIRITUAL COUNCIL FOR PROVIDING STUDENTS WITH HOUSING
13:10 06.04.2022
Acting pro-rector on Youth Affairs and Spiritual Education S.Salokhiddinov , employees of the department of spirituality, the department of coordination of the student hostel, deputy deans of faculties, heads of departments of spirituality, educators.
At the beginning of the meeting, it was decided to pay attention to each student and provide them with housing.
Note that today 1051 students live in the hostel. 3202 students live on a rental basis, 350 of them receive up to 50% of the minimum wage. The number of students in private dormitories is 130 people.
The meeting also discussed issues such as working with these students, getting to know them, strengthening cooperation with homeowners, maintaining discipline and dress code. Leaders were given the necessary instructions.