O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida” gi Farmoni va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutida Innovatsion rivojlanish vazirligi Andijon viloyati xududiy boshqarmasi ishchi guruhi ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Institutda hozirgi kunda 25 nafar doktorantlar (PhD) 11 ta ixtisoslik (14. 00.01-akusherlik va ginekologiya, 14.00.02-Morfologiya, 14.00.04-Otorinolaringologiya, 14.00.08-Oftalmologiya, 14.00.09-Pediatriya, 14.00.10-Yuqumli kasalliklar, 14.00.13-Nevrologiya, 14.00.18-Psixiatriya va narkologiya, 14.00.21-Stomatologiya, 14.00.27-Xirurgiya, 14.00.38-Sport tibbiyoti) bo‘yicha tayanch doktorantlar tahsil olmoqda.
Ishchi guruh tomonidan tahsil olayotgan tayanch doktorant (PhD)larning dissertatsiya mavzusi bo‘yicha yakka tartibdagi rejaning tasdiqlanganligi, uning bajarilishi, ilmiy ishlar ro‘yxati va nusxalari, mutaxassislik bo‘yicha nazariy kursdan o‘tganligi hamda dissertatsiya mavzusi bo‘yicha taqdim qilingan hisobotlar va chop ettirilgan maqola hamda tezislari ko‘rib chiqildi. Uchrashuv davomida monitoring natijalari bo‘yicha yig‘ilganlarga ma’lumotlar berildi.

WORKING GROUP ON STUDYING THE RESULTS OF EFFICIENCY MONITORING OF POST-HIGHER EDUCATION IN OUR INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
WORKING GROUP ON STUDYING THE RESULTS OF EFFICIENCY MONITORING OF POST-HIGHER EDUCATION IN OUR INSTITUTE
11:54 24.09.2021
OLIY TA’LIMDAN KEYINGI TA’LIM INSTITUTI FAOLIYATI SAMARADORLIGI MONITORINGI NATIJALARINI O‘RGANISH BO‘YICHA ISHCHI GURUHI INSTITUTIMIZDA
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On further improving the system of postgraduate education” and the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the system of postgraduate education” In order to ensure the implementation of the tasks set out in the resolution, a roundtable was organized at
Andijan State Medical Institute with the participation of the working group of Andijan regional department of Ministry of Innovation Development. Currently, the institute has 25 doctoral students (PhD) in 11 specialties (14. 00.01-obstetrics and gynecology, 14.00.02-Morphology, 14.00.04-Otorhinolaryngology, 14.00.08-Ophthalmology, 14.00.09-Pediatrics, 14.00.10-Infectious diseases, 14.00.13-Neurology, 14.00.18-Psychiatry and Narcology, 14.00.21-Dentistry, 14.00.27-Surgery, 14.00.38-Sports Medicine)
The working group approved the individual plan of the basic doctoral students (PhD) on the topic of the dissertation, its implementation, the list and copies of scientific papers, the theoretical course on the specialty and the reports submitted on the topic of the dissertation. and published articles and theses were reviewed. During the meeting, the participants were informed about the results of the monitoring.