QIZLAR BILAN 5 TA MUHIM TASHABBUS DOIRASIDA – Andijon davlat tibbiyot instituti
Besh tashabbus-besh imkoniyat demakdir. Bunda yangidan yangi iqtidor egalari shakllanmoqda. Talabalarga “Maʼnaviy yuksalish” kuni munosabati bilan “Yangi Oʻzbekistonning taraqqiyot strategiyasi”da belgilangan maqsad va ustuvor vazifalar” mavzusida targʻibot tadbiri hamda Oila va xotin-qizlar davlat qoʻmitasi tashkil etilganligi va xotin-qizlar bilan ishlash faoliyatining turlari toʻgʻrisida maʼlumot berish maqsadida davra suhbati oʻtkazildi. Unda Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi G.Xolmatova va tyutor M.Mamajonova ishtirok etdi.
Shuningdek, «Madaniyat va yoshlar oyligi» doirasida  kutilmagan uchrashuv – Oʻzbekiston xalq artisti Mavluda Boymatova bilan suhbat tashkil etilib, unda talabalar bugungi kunda sanʼat sohasidagi yangiliklardan boxabar boʻldilar.
Qoʻli gul chevar qizlarimiz esa Hunarmand va tadbirkor ayollar uyushmasi va Monomarkazda boʻlib, u yerdagi sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar.

WORKING WITH GIRLS THROUGH 5 IMPORTANT INITIATIVES
Five initiatives means five opportunities. New talents are being formed. On the occasion of Spiritual Development Day, a roundtable discussion was held to inform students about the goals and priorities set out in the New Uzbekistan Development Strategy, as well as the establishment of the State Committee for Family and Women and the types of work with women. It was attended by the chairman of the Women’s Advisory Board G.Kholmatova and tutor M.Mamadaliyeva.
The meeting also included an interview with People’s Artist of Uzbekistan Mavluda Boymatova, during which students learned about the latest developments in the field of art.
Our dressmaker girls visited the Association of Craftsmen and Entrepreneurs and the Monocenter and got acquainted with the conditions there.