“TALABALIKKA BAGʻISHLOV” TADBIRI KOʻTARINKI RUHDA OʻTKAZILDI
Tadbir avvalida institut rektori M.Madazimov minglab abituriyentlar ichida oʻz bilimi bilan talabalar safidan joy olgan birinchi bosqich talabalarini birinchi oʻquv jarayoni bilan muborakbod etdi.
Oʻzbekiston Respublikasining davlat madhiyasi bilan start olgan tadbirda prorektorlar, professor-oʻqituvchilar, talabalar va ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Anʼanaga muvofiq, institutning iqtidorli yoshlaridan “Bilimlar kaliti” va “Reyting daftarchasi”ni birinchi bosqich talabalari tantanali qabul qilib oldilar hamda Andijon davlat tibbiyot instituti talabasi boʻlganliklaridan xursand ekanliklari, kelajakda oʻz bilimlari bilan yuqori marralarni egallashlarini taʼkidlab oʻtdilar. Professor-oʻqituvchilar va ota-onalar ham soʻz olib, yoshlarga omad tiladilar.
Tadbirning avj nuqtasi boshlandi. Birinchi bosqich talabalari “Talabalikka bagʻishlov” qasamyodini qabul qildilar.
Shuningdek,  talablarning ilk tibbiy koʻnikmalarini shakllantirish maqsadida “Life support team” jamoasining bemorga birinchi tez tibbiy yordam koʻrsatishning amaliy usullari koʻrsatib berildi. “Ulfatlar” jamoasining xajviy dasturlari, sanʼatsevar talabalar tomonidan ijro etilgan qoʻshiqlar va raqslar tadbirga oʻzgacha fayz kiritdi.

Before the start of the event, the rector of the institute M.Madazimov congratulated the 1st year students on the new academic year.
Vice-rectors, professors, teachers, students and their parents participated in the event, which started with the national anthem of the Republic of Uzbekistan.
According to the tradition, the first year students solemnly received the symbolic “Rating Book” and “Key of Knowledge” from gifted students and expressed their gratitude to the leadership of Andijan State Medical Institute. Then the professors, teachers and parents wished success to the youth. The 1st year students took the oath “Dedication to students”.
Also, in order to form primary medical skills, the “Life support team” showed practical skills in providing first aid to the patient. Humorous programs of the “Ulfatlar” team, songs and dances performed by artistic students added a special touch to the event.