X.Tursunov «Eng yaxshi xizmatlari uchun» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi – Andijon davlat tibbiyot instituti
X.Tursunov «Eng yaxshi xizmatlari uchun» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi
10:57 12.05.2025
Joriy yilning 10–11-may kunlari Samarqand shahrida «Buyuk meros: Tarix, madaniyat va milliy qadriyatlar» mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tdi.
Unda Andijon davlat tibbiyot instituti Vrachlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash fakulteti dekani t.f.d., professor Xatam Xasanbayevich Tursunov ham ishtirok etdi.
Kardiologiya sohasida olib borayotgan ilmiy faoliyati va bemorlarga sadoqat bilan xizmat qilayotgan yuksak kasb egasi professor X.Tursunov «Best Publication» ilmiy tadqiqotlar markazining 2025-yil 8-yanvar kungi 45-sonli buyrug‘iga asosan Mustaqil davlatlar hamdo‘stligi (MDH) miqyosida tashkil etilgan «Eng yaxshi xizmatlari uchun» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Institutimiz jamoasi nomidan X.Tursunovni ushbu e’tirof bilan qutlagan holda kasbiy faoliyatida omad va zafarlar, sihat-salomatlik tilab qolamiz.

On May 10–11, 2025, the historic city of Samarkand hosted an international scientific and practical conference titled “Great Heritage: History, Culture, and National Values.”
Among the distinguished participants was Professor Xatam Khasanbayevich Tursunov, Doctor of Medical Sciences and Dean of the Faculty of Advanced Training and Retraining of Physicians at Andijan State Medical Institute.
In recognition of his significant scientific contributions to the field of cardiology and his unwavering dedication to patient care, professor Tursunov was honored with the prestigious “For Outstanding Service” breast badge. This high distinction was conferred by the Best Publication Scientific Research Center in accordance with Order No. 45 dated January 8, 2025, and awarded within the framework of the Commonwealth of Independent States (CIS).
On behalf of the entire faculty and staff of our Institute, we extend our hearty congratulations to Professor Tursunov on this well-deserved recognition. We wish him continued professional success, robust health and ever-greater achievements in his noble endeavors.