“INSON HUQUQLARI BILIMDONI” KO‘RIK-TANLOVI BILIMDONLARNI SARALASHGA TAYYOR
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 12-maydagi Inson huquqlari umumjahon deklaratsiyasi qabul qilinganining 75 yilligini keng nishonlash to‘g‘risida”gi PF-70-sonli Farmoni bilan tasdiqlangan ilovaning 17-3-bandida ta’lim muassasalarida maktab o‘quvchilari va talabalar o‘rtasida “Inson huquqlari bilimdoni” ko‘rik-tanlovini tashkil etish vazifasi belgilangan.
Shu munosabat bilan Andijon davlat tibbiyot institutida tanlovga start berilganini e’lon qilamiz!
Dastlab qoidalar bilan tanishing:
-Institut talabalaridan ko‘rik-tanlovda ishtirok etish istagini bildirganlar https://t.me/adtitanlovbot ga ariza topshiradi.
-Ko‘rik-tanlovga ariza topshirish 2023-yil 20-noyabrdan 1-dekabr soat 18:00 ga qadar davom etadi. Shu vaqtdan keyingi arizalar qabul qilinmaydi.
-Ko‘rik-tanlov jarayoni va natijalari to‘g‘risidagi ma’lumotlar institutning rasmiy Telegram kanalida yoritib boriladi.
Tanlovda talabalar “Eng yaxshi inson huquqlari bilimdoni”, “Eng yaxshi inson huquqlari universal shartnomalari bilimdoni”,“Eng yaxshi inson huquqlari sohasidagi qonunchilik takliflari”, “Eng yaxshi innovatsion g‘oya muallifi”  nominatsiyalarida qatnashishlari mumkin.
G‘oliblar diplom hamda qimmatbaho esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanadi. Faol bo‘ling bu aynan sizning qobiliyatingizni namoyish etishingiz uchun muhim imkoniyat bo‘lishi mumkin!
Batafsil ma’lumotlar va tanlov nizomi bilan havolada tanishing:Inson huquqlari bilimdoni tanlovi nizomi

“HUMAN RIGHTS EXPERTS” COMPETITION IS READY TO QUALIFY THE PARTICIPANTS – Andijan State Medical Institute
“HUMAN RIGHTS EXPERTS” COMPETITION IS READY TO QUALIFY THE PARTICIPANTS
20:17 23.11.2023
The task of organizing the “Human Rights Scholar” competition among the students was set according to the paragraph 17-3 of the annex approved by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № PF-70 “On the wide celebration of the 75th anniversary of the adoption of the Universal Declaration of Human Rights” dated on May 12, 2023.
In this regard, we announce the start of the institute stage of the competition!
First of all, be aware with the following rules:
– Students of the institute, who desires to take part in thecontest, submit an application to https://t.me/adtitanlovbot.
– Submission of applications for the contest will continue from November 20, 2023 till December 1, 2023, 6:00 p.m. Applications after this time will not be accepted.
– Information about the selection process and results will be published on the official Telegram channel of our Institute.
Students can take part in the competition in the following nominations: “The best expert of human rights”, ” The best expert of universal human rights treaties”, ” The best legislative proposals in the field of human rights”, ” The best innovative idea’s author “.