Bo‘ston Abu Ali ibn Sino nomidagi Jamoat salomatligi texnikumiga qo‘shni Qirg‘iziston respublikasi Qizil-qiya shahridagi tibbiyot kollejining o‘quv-tarbiyaviy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari T.Karatayev boshchiligida o‘qituvchilardan iborat vakillar hamda Andijon davlat tibbiyot institutidan maxsus fanlar kofedrasi Kimyo-biologiya fanlar nomzodi, dotsent T.Saydullayev, Baliqchi tibbiyot texnikumidan kelgan maxsus fan o‘qituvchilari tashrif buyurdilar.
Ular ishtirokida joriy yilning, 11-aprel kuni texnikumda taʼlim sohasidagi o‘quv-amaliy jarayonlarni tashkil etilishi, moddiy-texnika bazasini o‘qitishdagi ilg‘or tajribalarni o‘rganish bo‘yicha xalqaro anjuman tashkil etildi.
Mehmonlar milliy qadriyatlarimizga asosan kutib olindi. Shundan so‘ng, ular texnikumdagi o‘quv va amaliyot xonalari, kutubxona bilan tanishib, dars jarayonlarida ishtirok etdilar.
Anjuman doirasida Bo‘ston tuman hokimi S.Nosirova mehmonlar bilan uchrashib, suhbatlashdi va texnikumda ish boshlagan tikuvchilik korxonasi bilan tanishtirib o‘tdi.
Tashrif davomida Qirg‘iziston respublikasi Qizil-qiya shahridagi tibbiyot kollejidan kelgan vakillar texnikumdagi moddiy-texnika bazasi, o‘quv-amaliy xonalarni jixozlanishi, o‘quv jarayonlarini tashkil etilganligi hamda tibbiyot birlashmasida tashkil etilgan o‘quv-amaliyot bazalari bilan tanishib chiqdilar. Yakunda, mehmonlar yuqori saviyada tashkil etilgan anjuman uchun texnikum jamoasiga minnatdorchilik bildirdi.
Kelgusida ikki tomonlama shartnoma asosida o‘quvchilarni o‘quv-amaliyot jarayonlarini Qirg‘iziston respublikasidagi Qizil-qiya tibbiyot kollejida davom ettirilishi rejalashtirilgan.

Boston College of Public Health named after Abu Ali Ibn Sina was visited by representatives of teachers led by T.Karatayev, deputy director for educational affairs of the medical college in the neighboring Kyrgyz Republic, T. Saydullayev, associate professor of the Department of Special Sciences of Andijan State Medical Institute, and teachers of special sciences from the Balikchi Medical College.
With their participation, on April 11 of this year, an international conference on the organization of educational and practical processes in the field of education, and the study of best practices in teaching the material and technical base was organized at the medical college.
Guests were welcomed according to our national values. After that, they got acquainted with the study and practical rooms of the medical school, the library, and participated in classes.
As part of the conference, hokim of Boston district S. Nosirova met and talked with the guests and introduced them to the sewing company that started working at the medical school.
During the visit, the representatives from the medical college in the Kyzyl-Kiya city of the Kyrgyz Republic got acquainted with the material and technical base of the medical college, the equipment of the educational and practical rooms, the organization of educational processes, and the educational and practical bases organized in the medical association. In the end, the guests thanked the team of the medical college for the conference organized at a high level.
In the future, based on a bilateral agreement, it is planned to continue the educational and practical processes of students at Kyzyl-Kiya Medical College in the Kyrgyz Republic.