2022-yilda tayanch doktoranturaga davlat byudjeti mablag‘lari hisobiga birinchi bosqichga kirish imtihonlari o‘tkaziladi – Andijon davlat tibbiyot instituti
2022-yilda tayanch doktoranturaga davlat byudjeti mablag‘lari hisobiga birinchi bosqichga kirish imtihonlari o‘tkaziladi
18:36 03.11.2021
Andijon davlat tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar  Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi  “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori hamda O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining 2021-yil 21-sentabrdagi “Ilmiy darajali kadrlar tayyorlash tizimida davlat byudjeti mablag‘lari hisobiga o‘qitish bo‘yicha 2022-yil uchun qabul kvotalarining ilmiy va ta’lim tashkilotlari bo‘yicha taqsimoti”ga muvofiq tayanch doktoranturaga kirish imtihonlari Axborot resurs markazida, “Mutaxassislik” fanlari bo‘yicha 2021-yil 10-noyabr kuni sоат 9:00 da, “Xorijiy tillar” kafedrasida “Chet tili” fani bo‘yicha 2021-yil 13-noyabr kuni soat 9:00 da  o‘tkaziladi.

INITIAL STAGE ENTRANCE EXAMS FOR SUPPORTING DOCTORATE STUDIES FOR 2022 AT THE EXPENSE OF PUBLIC FUNDS WILL BE HELD – Andijan State Medical Institute
INITIAL STAGE ENTRANCE EXAMS FOR SUPPORTING DOCTORATE STUDIES FOR 2022 AT THE EXPENSE OF PUBLIC FUNDS WILL BE HELD
18:36 03.11.2021
According to the decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the system of postgraduate education” dated May 22, 2017 and the decree of the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan “The list of distribution of state budget funds for quotas for the 2022 academic year between scientific and educational institutions in the preparation of highly qualified scientific personnel ” from September 21, 2021, the entrance examinations for doctoral studies will be held at the information and resource center – in specialization subjects at 9:00 am on November 10, 2021, in the subject” Foreign language “at 9:00 am on November 13, 2021 at the Department of Foreign Languages.