ANDIJONDA “YANGI NAFAS” OMMAVIY YUGURISH MARAFONI BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
12-mart kuni Respublikamizning 15 ta shahrida bir vaqtda “Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
Jumladan, Andijon shahrida marafon Farobiy koʻchasidagi 48-umumiy o’rta ta’lim maktabidan start olib, Zahiriddin Muhammad Bobur nomidagi viloyat axborot-kutubxona markazi yonida yakunlandi. Ushbu “Bir Vatanda, bir vaqtda, bir masofaga, bir maqsadda, birga yuguramiz” shiori ostida o‘tkazilgan marafonda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, prorektorlar, fakultetlar dekanlari, tyutorlar va talabalar faol qatnashdilar.
Marafon ishtirokchilarining kayfiyatini ko‘tarish maqsadida konsert dasturi ham tashkil qilingan bo‘lib, sho‘x kuy-qo‘shiqlar marafon qatnashchilarini raqsga chorladi. Yakunda belgilangan masofalarni birinchilardan bo‘lib bosib o‘tgan ishtirokchilar viloyat hokimi Sh.Abdurahmonov tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

Mass running competition “Fresh Breath” was held simultaneously in 15 cities of our Republic on March 12.
In the city of Andijan the marathon started from the 48th general secondary school in Farobi street and finished near the regional library named after Zahiriddin Muhammad Babur. Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov, vice-rectors, deans of faculties, tutors and students actively participated in the marathon held under the slogan “In one country, at the same time, for the same distance, for the same purpose, we will run together”.
n order to raise the mood of the participants of the marathon, a concert program was organized and cheerful songs provoked the participants of the marathon for dancing. At the end of the ceremony the participants who won the specified distances were awarded with diplomas and souvenirs by the governor of Andijan region Sh. Abdurahmanov.