Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov tibbiy hamda ta’lim turizmini rivojlantirish maqsadida Hindiston davlatining qator shaharlarida bo‘lib, u yerdagi oliy ta’lim muassasalari, tibbiyot sohasida alohida o‘ringa ega bo‘lgan klinikalari rahbarlari bilan hamkorlik masalalarida uchrashuvlar o‘tkazib, memorandumlar imzolamoqda.
Bugun, 17- aprel kuni ham Savitribai Phule Pune universiteti xalqaro markazi direktori, professor Vijay Khare bilan uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuv davomida universitetining o‘quv-ilmiy salohiyati, moddiy-texnik bazasi, xalqaro aloqalari o‘rganilib, tajriba almashildi.
Yakunda, ikkita muhim yo‘nalish: Tibbiy injenering va Ayurverdik tibbiyot bo‘yicha hamkorlik qilish masalalariga oid memorandum imzolandi.

Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov visited several cities of India to develop medical and educational tourism and held meetings with the heads of higher education institutions and famous clinics and signed memoranda on cooperation.
On April 17, a meeting was held with professor Vijay Khare, International Center Director of Savitribai Phule Pune University. During the meeting they share the experience in the field of educational and scientific potential, material and technical base, international relations of the university.
Finally, a memorandum was signed on cooperation in two important directions: Medical Engineering and Ayurvedic Medicine.