Bugun, 13-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutida navbatdan tashqari ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, kafedralar mudirlari, kengash a’zolari ishtirok etdi.
Unda mas’ullar tomonidan kun tartibidagi masalalar: Yakuniy davlat attestatsiya imtihonlari natijalari, ixtisoslashgan kengashlar bo‘yicha ma’lumotlar taqdim etildi.
Qatnashchilar tomonidan kun tartibidan o‘rin olgan masalalar yuzasidan muhokamalar o‘tkazildi, takliflar bildirildi.
Shuningdek, institut rektorining yaqinlashib kelayotgan Qurbon hayiti bayrami munosabati bilan bayram tabrigi va dam olish kunlari, institut rektorining bayram munosabati bilan xodimlarni mukofotlash to‘g‘risidagi buyrug‘i o‘qib eshittirildi.

AN EXTRAORDINARY MEETING OF THE ACADEMIC COUNCIL IS HELD AT THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
AN EXTRAORDINARY MEETING OF THE ACADEMIC COUNCIL IS HELD AT THE INSTITUTE
17:00 13.06.2024
Today, on June 13, an extraordinary meeting of the Academic Council was held at Andijan State Medical Institute. It was attended by the rector of the institute M. Madazimov, vice-rectors, heads of departments, and members of the Council.
In the meeting, officials presented the agenda items: the results of the final state certification exams, information about specialized councils.
The participants discussed the issues on the agenda and made proposals.
In addition, congratulations from the rector of the institute on the upcoming holiday of Eid al-Adha and the order of the rector of the institute on awarding employees on the occasion of the holiday were read out.