O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirining 2023-yil 28-martdagi Respublika hududlarida “Salomatlik sayillari”ni o‘tkazish to‘g‘risidagi 58-sonli buyrug‘i ijrosini taʼminlash maqsadida Andijon viloyatining Bo‘ston ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasida Andijon davlat tibbiyot institutining malakali professor-o‘qituvchilari ishtirokida “Salomatlik sayli” o‘tkazildi.
Ushbu tadbirda institutning 12 turdagi mutaxassisliklardan iborat 14 nafar xodimlari ishtirok etib, salomatligi bo‘yicha 3-4-guruhlarga kiritilgan 223 nafar aholisi chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi. Ko‘ruvlar davomida 92 nafar bemor ambulator sharoitda davolanishga, 12 nafar bemor tuman markaziy shifoxonasiga, 4 nafar bemorga viloyat davolash muassasalarida davolanishlari uchun yo‘llanmalar berildi.
Shuningdek, 22 nafar bemorlarga bepul dori-darmonlar berildi. Barcha bemorlarga kerakli maslahat va tibbiy xizmatlar ko‘rsatildi. Tadbir davomida 67 ta UTT, 64 ta EKG va 114 ta laborator tekshiruvlari o‘tkazilib natijalari bo‘yicha mutaxassislar maslahati berildi. Malakali mutaxassislar tadbir qatnashchilariga sog‘lom turmush tarzi, sog‘lom ovqatlanish va jismoniy faollik bo‘yicha tushunchalar berdilar.

Skip to content “HEALTH CAMPAIGN” WAS HELD IN ANDIJAN – Andijan State Medical Institute
In order to ensure the implementation of the order of the Minister of Health of the Republic of Uzbekistan dated March 28, 2023 No. 58 on conducting “Health campaign” in the territories of the Republic, in the Boston multidisciplinary central polyclinic of Andijan region a “Health Campaign” was held with the participation of qualified professors and teachers of Andijan State Medical Institute.
This event was attended by 14 employees of the institute in 12 types of specialties, 223 residents included in 3-4 groups for health reasons underwent comprehensive medical examination. During the checks, 92 patients were sent for outpatient treatment, 12 patients – to the district central hospital, 4 patients – to regional medical institutions for treatment.
Also, 22 patients were given free medicines. All patients were given the necessary advice and medical services. During the event, 67 USI, 64 ECG and 114 laboratory tests were conducted and expert advice was given on the results. Qualified experts gave the participants of the event insights on healthy lifestyle, healthy diet and physical activity.