INSTITUTDA «QIZLAR MARAFONI» O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
2024-yil mamlakatimizda “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”, deb e’lon qilindi. Shu munosabat bilan bugun, 1-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot instituti Xotin-qizlar maslahat kengashi, Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi bilan hamkorlikda «Qizlar marafoni» nomli motivatsion trening bo‘lib o’tdi.
Ushbu marafonda Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova, Respublikamizni ko’zga ko’ringan tadbirkor ayollari: «Faol tadbirkor» ko’krak nishoni hamda O‘zbekiston liberal demokratik partiyasi tomonidan o’tkazilgan «Ishbilarmon ayol» respublika ko‘rik-tanlovi 1-o’rin sohibasi G.Tojimirzayeva hamda «Kelajak bunyodkori» medali sohibasi, Oliy Majlis Senatining «Yetakchi ayollar» yo‘nalishi a’zosi, «Shoxon-Shoirabegim» MChJ rahbari Sh.Karimova va talabalar qatnashdi.
Uchrashuv davomida so‘z olgan mehmonlar o’zlarining faoliyati, erishgan yutuqlari bo’yicha motivatsion trening o‘tdi. Ularning faoliyatiga oid video roliklar namoyish etildi. Bu orqali talabalarga o‘z oldilariga aniq maqsadlar qo‘yib, u tomon ishonch bilan harakat qilish zarurligi haqida muhim tavsiyalar berildi. Talaba-qizlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javoblarni oldi.

“GIRLS’ MARATHON” WAS HELD AT THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
2024 was announced as the “Year of Support for Youth and Business ” in our country. In this regard, today, on February 1, the women’s advisory council of Andijan State Medical Institute, in cooperation with the regional administration of the Youth Affairs Agency, a motivational training called “Girls’ Marathon” was held.
In this marathon, Rector’s adviser on women’s issues G. Kholmatova, prominent businesswomen of our republic: “Active Entrepreneur” badge holders, G. Tajimirzayeva who won the 1st place in the “Business Woman” republic competition held by the Liberal Democratic Party of Uzbekistan, “Builder of the Future” medal holder, member of the “Leading Women” section of the Senate of the Oliy Majlis, Sh. Karimova, head of “Shokhan-Shoirabegim” LLC and students participated in the event.
The guests who spoke during the meeting were given a motivational training on their activities and achievements. Video clips of their activities were shown. Through this, students were given important recommendations about the need to set specific goals and confidently move towards them. Students received detailed answers to the questions they were interested in.