O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2022-yil 14- martdagi buyrug’I ijrosini ta’minlash,  institutda ijtimoiy-psixologik  jarayonni sotsiologik o‘rganish va psixologik tahlil qilish, institutda 2021-2022-o‘quv yili mobaynida psixoprofilaktik, diagnostik, korreksion va maslahat ishlari hamda talabalar va professor-o‘qituvchilar uchun sog‘lom psixologik muhit yaratish va ular shaxsining rivojlanishi uchun optimal shart-sharoitlarni ta’minlash maqsadida institut psixologi O‘.Arziqulov tomonidan kafedralardagi professor-o‘qituvchilar bilan davra suhbatlari tashkil etildi.
Uchrashuvlar davomida kadrlar tayyorlash sifati va samaradorligini oshirish, barkamol shaxsni tarbiyalash hamda to‘laqonli psixologik taraqqiyotini ta’minlash maqsad qilib olindi.
Bundan tashqari kafedralarda tuzilgan “Ma’naviyat kuni” rejasi asosida ijarada turuvchi talabalarning turar joy xonadonlariga borib, talabalarning muammolari, psixologik holatlarini o‘rganib, bular to‘g‘risida institut psixologiga hamda rahbariyatga ma’lumot va takliflar berish kerakligi aytib o‘tildi.

According to the implementation of the Decree of Ministry of Higher and Secondary Specialized Education dated March 14, 2022, as well as the sociological study and psychological analysis of the socio-psychological environment at the institute, the psychologist of Andijan State Medical Institute U. Arzikulov held a conversation with the teaching staff of the institute on the creation in 2021-2022- academic year of a healthy psychological environment and psycho-prophylactic, diagnostic, corrective and advisory assistance for the development of optimal working conditions.
During the conversation, a work plan was outlined to improve the quality of personnel training and educate a harmoniously developed generation.
In addition, it was planned to hold the “Day of Spirituality” at the departments according to the schedule, as well as to study the problems, the psychological state of students living in the hostel.