REKTOR BITIRUVCHILAR BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 8-sentabr kuni, mamlakatimizning barcha davlat oliy ta’lim muassasalarida ikkinchi va undan yuqori bosqich talabalari uchun yangi 2025/2026-o‘quv yili boshlandi.
Andijon davlat tibbiyot institutida ham o‘quv jarayonlari yuqori kayfiyatda boshlandi. Institutda talabalarni qutlash, ularni rag‘batlantirish va ilm olishga undash maqsadida bir qator tadbirlar tashkil etildi.
Institut rektori, professor Madamin Madazimov ayniqsa, bitiruvchi bosqich talabalariga alohida e’tibor qaratdi. Ular bilan ochiq va samimiy muloqot o‘tkazilib, bo‘lajak shifokorlarning fikr va takliflari tinglandi.
Uchrashuv davomida rektor bitiruvchilarga yakuniy bosqichda muvaffaqiyatli o‘qish, ilmiy izlanishlarda faol bo‘lish hamda kelgusida jamiyatda o‘z o‘rnini topgan, raqobatbardosh mutaxassis bo‘lishlari uchun zarur tavsiyalar berdi.
Rektor so‘zlarida ta’kidlanganidek, institut bugungi kunda o‘z oldiga tibbiyot sohasi uchun chuqur bilimli, tajribali va vatanparvar kadrlar tayyorlashni maqsad qilgan. Shuning uchun aynan bitiruvchi bosqich talabalari bilim va mas’uliyatda boshqalarga namuna bo‘lishlari zarurligi qayd etildi.
Talabalar bilan bunday uchrashuvlar nafaqat ularni yangi o‘quv yiliga tayyorlash, balki ular bilan doimiy muloqotda bo‘lish, fikr almashish, muammolarni o‘z vaqtida aniqlab, hal qilish uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

THE RECTOR MET WITH GRADUATING STUDENTS – Andijan State Medical Institute
Today, on September 8, the new 2025/2026 academic year has been started for the second-year and senior students across all state higher education institutions of our country.
New academic year in Andijan State Medical Institute has been started in a highly spirited atmosphere. A number of events were organized to welcome the students, encourage them and motivate them toward acquiring knowledge.
The rector of the Institute professor Madamin Madazimov paid particular attention to final-year students. An open and sincere dialogue was held with them, during which the opinions and suggestions of future doctors were heard.
During the meeting the rector provided valuable recommendations to the graduating students regarding successful completion of their final year, active engagement in scientific research and becoming competitive professionals who will find their rightful place in society in the future.
As it was emphasized by the Rector, the Institute has set a clear goal of training knowledgeable, experienced and patriotic specialists for the healthcare sector. In this regard it was noted that final-year students had to serve as role models in both academic excellence and responsibility.
Such meetings with students proved to be of great importance not only in preparing them for the new academic year, but also in maintaining regular communication, exchanging ideas and identifying and addressing issues in a timely manner.