Bugun, 9-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov yangi 2025-2026-o‘quv yili natijadorligini oshirish yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi. Unda prorektorlar, fakultet dekanlari, bo‘lim rahbarlari ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida yangi 2025-2026-o‘quv yilida talabalarning faolligini oshirish, kafedralarda olib borilayotgan dars jarayonlarini nazorat qilish, darsda ishtirok etmayotgan talabalar va ularning ota-onalari bilan ishlash, birinchi bosqich talabalarining kredit-modul tizimini o‘zlashtirib olishlari uchun ko‘maklashish, yangi iqtidor egalarini kashf etish, o‘quv va amaliyot jarayonlarini interfaol usullarda olib borishni ta’minlash, moddiy-texnik bazalarni yanada takomillashtirish kabi mavzularga ahamiyat qaratildi.
Shuningdek, professor-o‘qituvchilarning ilmiy salohiyatini oshirish, xalqaro ko‘rsatkichlarni oshirish, mutaxassislarning xorij ta’lim va tibbiyot muassasalarida malaka oshirishlarini ta’minlash, Scopusda ilmiy maqolalar sonini oshirish, xalqaro grant lohiyalarida ishtirok etish borasida ham ta’kidlab o‘tildi. Yuqorida keltirilgan mavzular borasida mas’ullarga kerakli topshiriqlar berildi.

Today, on September 9, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov held a meeting to discuss improving the results of the 2025-2026 academic year. The meeting was attended by vice-rectors, faculty deans and heads of the departments.
During the meeting, emphasis was placed on topics such as increasing student activity in the new 2025-2026 academic year, monitoring the teaching processes in the departments, working with students who do not participate in classes and consulting their parents, assisting the first-year students in mastering the credit-module system, discovering new talented individuals, ensuring interactive methods in the educational and practical processes and further improving material and technical bases.
Additionally, importance was given to enhancing the scientific potential of professors and teachers, increasing international indicators, facilitating the professional development of specialists at foreign educational and medical institutions, increasing the number of scientific articles in Scopus and participating in international grant projects.