Skip to content TALABALARNI TURAR JOY BILAN TA’MINLASH BO‘YICHA KOMISSIYA HAY’ATI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
TALABALARNI TURAR JOY BILAN TA’MINLASH BO‘YICHA KOMISSIYA HAY’ATI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI
10:53 14.02.2023
Jumladan, Andijon davlat tibbiyot institutining 840 nafar talabalariga ham oylik ijara to‘lovining 50 foizi to‘lab berilmoqda. Ularning yashash sharoiti va yana ijara xonadonlariga jalb qilish masalalari yuzasidan komissiya hay’ati yig‘ilishi o‘tkazildi.
Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Rektor maslahatchisi X.Zokirov, fakultetlar dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar ishtirok etdilar. Yig‘ilishda dastlab, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘lim boshlig‘i D.Matmusayev shu kungacha bo‘limda amalga oshirilgan ishlar hisobotini yig‘ilganlarga o‘qib eshittirdi. Shundan so‘ng, so‘z olganlar tomonidan mavjud kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan tegishli topshiriqlar berildi. Kelgusidagi amalga oshiriladigan ishlar rejasi belgilab olindi.

Skip to content A MEETING OF THE COMMISSION ON PROVISION OF STUDENTS WITH HOSTEL – Andijan State Medical Institute
A MEETING OF THE COMMISSION ON PROVISION OF STUDENTS WITH HOSTEL
10:53 14.02.2023
As you know, according to Decree No. 605 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, starting from May 1, 2021, 60% of students living in rented apartments 50% of the rent of apartments is paid from the state budget of the Republic of Uzbekistan.
In particular, 840 students of Andijan State Medical Institute are paid 50% of the rent of apartments. At the next meeting of the commission, which was attended by the first vice-rector for youth, spirituality and education S. Salakhiddinov, adviser to the rector Kh. Zakirov, deputy deans of faculties, and tutors, the living conditions of students and attracting students to live in rented apartments were discussed.
D.Matmusaev, head of the department for regulating work on providing students with a hostel, read a report on the work done. After that, instructions were given to the responsible persons to eliminate the shortcomings, and a work plan for the future was outlined.