Bugun, 26-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti Talabalar turar joyida Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov tomonidan tyutorlar ishtirokida davra suhbati tashkil qilindi.
Tyutorlar faoliyatini to‘g‘ri tashkil etish, kelgusi ishlarni belgilab berish maqsadida tashkil qilingan ushbu uchrashuvda talabalar bilan ishlash, ularni dars mashg‘ulotlariga o‘z vaqtida qatnashishlarini nazorat qilish, yashash joylarini ozodaligiga e’tiborli bo‘lishlari yuzasidan tushuntirish ishlarini olib borish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Bo‘lib o‘tgan muloqotda tyutorlarning ish faoliyati bilan bog‘liq muammolar va kamchiliklar atroflicha muhokama qilinib, ularning takliflari, fikr-mulohazalari tinglandi va kelgusidagi rejalar belgilab olindi.

Today, on September 26, a roundtable discussion was organized by S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs, with the participation of tutors in the student hostel of Andijan State Medical Institute.
This meeting was held in order to organize properly the activity of tutors. It was mentioned at the meeting that work with students determines the nearest future, monitor their attendance to classes on time and conduct explanatory work on the importance of paying attention to the tidiness of their living area. Necessary recommendations were made.
During the meeting, problems and shortcomings related to the work of tutors were discussed in detail, their suggestions and opinions were listened to, future plans were determined.