Andijon davlat tibbiyot institutida ta’lim sifatini oshirish, xalqaro tajribalarni almashish maqsadida xorijning nufuzli tibbiyot oliy ta’lim muassasalari, tibbiyot markazlari bilan ko‘plab hamkorlikni yo‘lga qo‘ygan, ular doirasida talabalar almashinuvi, professor-o‘qituvchilarning malaka oshirishlari hamda xorijlik mutaxassislarni institutga jalb qilish kabi jarayonlar amalga oshirilmoqda.
Bugun, 30-noyabr kuni ham Rossiya Federatsiyasi Qozon federal universiteti Fundamental tibbiyot va biotexnologiya fakulteti professori Valeyeva Emiliya Ramziyevna hamda Ijtimoiy gigiyena mutaxassisi bo’yicha professor Stepanava Natalya Vladimirovna institutga yetib keldi.
Mehmonlarni O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor, professor B.Abdullajonov kutib oldi. Suhbat davomida xorijlik mutaxassislarning dars mashg‘ulotlari, ularni tashkil etish va o‘tkazish masalalarida kelishib olindi va esdalik sovg‘alari topshirildi.

In order to improve the quality of education and exchange international experience, Andijan State Medical Institute has established a lot of cooperation with prestigious foreign medical higher educational institutions and medical centers, within the framework of which exchange of students, professional development of professors and teachers is carried out, such processes as attracting foreign specialists to the Institute are realized.
Today, on November 30, Emilia Ramzievna Valeeva, Professor of the Faculty of Fundamental Medicine and Biotechnology of Kazan Federal University of the Russian Federation, and Natalia Vladimirovna Stepanova, Professor of the Department of Social Hygiene, arrived at the Institute.
The guests were welcomed by the vice-rector for Academic Work, professor B. Abdullajonov. During the conversation, they agreed on the issues of conducting master classes by foreign experts, and souvenirs were handed over.