Bugun, 27-yanvar kuni Andijon davlat tibbiyot institutida Ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, fakultetlar dekanlari va mas’ullar ishtirok etdi.
Mazkur yig‘ilish avvalida an’anaviy tarzda ilmiy ishlarini muvaffaqiyatli yakunlab diplomlarni qo‘lga kiritgan ustozlarni taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Shundan so‘ng, yig‘ilish kun tartibidan o‘rin olgan: Institutda ishchi guruh tomonidan o‘tkazilgan tekshiruv natijalari tahlili, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Sog‘liqni saqlash sohasida islohotlarni chuqurlashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Qarori bilan tanishtirib o‘tildi. Shuningdek, institut rektori boshchiligidagi institut delegatsiyasining Xitoy Xalq Respublikasiga safari yuzasidan ma’lumot qatnashchilarga yetkazildi.

THE REGULAR ACADEMIC COUNCIL MEETING WAS HELD IN THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
Today, January 27, a meeting of the Academic Council was held at Andijan State Medical Institute. The meeting was attended by the rector of the institute M. Madazimov, vice-rectors, heads of departments, deans of faculties and officials.
At the beginning of this meeting, a ceremony of awarding teachers who successfully completed their scientific work and obtained diplomas was held.
After that, the agenda of the meeting included: the analysis of the results of the investigation conducted by the working group at the Institute, introduction of the decree of President of the Republic of Uzbekistan on “Additional measures to deepen reforms in the health sector”. The participants were also informed about the trip of the institute’s delegation headed by the institute’s rector to the People’s Republic of China.