Ilmiy kengashlar zalida Stomatologiya fakulteti Gospital va klinik stomatologiya kafedrasi tomonidan “Stomatologiyada innovatsion texnologiyalar” mavzusida anjuman oʼtkazildi. Unda Stomatolgiya fakulteti dekani dotsent D. Tulanov, Gospital va klinik stomatologiya kafedrasi mudiri v.v.b. B. Usmonov, kafedra katta oʼqituvchisi I. Ismoilov, kafedra oʼqituvchilari va talabalar ishtirok etdilar. Аnjuman 2 qism: seminar-trening va mahorat darslaridan iborat boʼlib, darslarni Toshkent shahridan kelgan moderinatorlar F. Usmonov, D. Neʼmatov, Z. Toshmatov, H. Normurodov olib bordilar.
Dastavval “Ortopedik stomatologiyada charxlar asoslari”, “Biomemetika. Zamonaviy stomatologiyada adgeziv texnologiyalar”, “Stomatologiyada dental foto asoslari”, “Stomatologiyada kofferdam asoslari” mavzularidagi maʼruzalar tinglandi.
Shuningdek. Gospital va klinik stomatologiya kafedrasining klinik bazasi boʼlgan Аndijon viloyat stomatologiya poliklinikasidagi oʼquv xonalarida 5-bosqich talabalari uchun moderinatorlar tomonidan “Stomatologiyada innovatsion texnologiyalar” boʼyicha mahorat darslari ham oʼtildi.”Tishlarni turli qoplamalarga charxlash usullari”, “Ogʼiz ichi va ogʼiz tashqari sohasini rasmga olish usullari”, “Modelda 4-5-avlod adgeziya turini qoʼllash” , “Ishchi maydonni kofferdam yordamida izolyatsiya qilish” mavzularidagi mahorat darslari talabalarda katta qiziqish uygʼotdi. Oʼtkazilgan anjuman talabalar va tadbir ishtirokchilari bugungi kunda stomatologiya sohasidagi dolzarb masalalar boʼyicha fikr-mulohazalari bilan oʼrtoqlashdilar.

A SCIENTIFIC CONFERENCE ON “INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN DENTISTRY”
The Department of Hospital and Clinical Dentistry of the Dental Faculty held a conference on the topic “INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN DENTISTRY” at the conference hall of ASMI. It was attended by the dean of the Dental faculty , docent D. Tulanov, deputy head of the Department of Hospital and Clinical Dentistry B. Usmonov, senior lecturer of the department I. Ismoilov, assistants of the department and students. The conference consisted of 2 parts: a training seminar and master classes. Classes were moderated by F. Usmonov, D. Nematov, Z. Toshmatov, H. Normurodov from Tashkent.
At the beginning of the following reports were made on the topic “Biomemetics. Z. Adhesive technologies in modern dentistry ”,“ Basics of dental photography in dentistry ”,“ Basics of rubber dams in dentistry ”.
On the clinical basis of the Department of Hospital and Clinical Dentistry of the Andijan Regional Dental Clinic, moderators conducted master classes for 5-year students on the topics “Innovative technologies in dentistry”, “Methods of photographing the internal and external areas of teeth”, “Using 4-5 generations of types of adhesion in the model ”,“ Isolation of the working field with cofferdams ”, which aroused great interest among the students. At the conference, opinions were expressed on topical issues in dentistry.