Xabaringiz bor, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida 2022-yil 4-mart kuni oʻtkazilgan   “Oliy taʼlim muassasalari  talabalarining bandligini taʼminlash boʻyicha ustuvor vazifalar” mavzusidagi videoselektor yig’ilishi hamda Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 3-oktabrdagi “Davlat tibbiyot muassasalarining kadrlar bilan taʼminlash tizimini takomillashtirish toʻgʻrisida”gi qarorlariga muvofiq 1-noyabrdan bitiruvchi bosqich talabalariga shifoxonada ishlashga ruxsat berildi. Andijon davlat tibbiyot institutida mazkur qarorning mazmun-mohiyatini keng tushuntirish maqsadida yigʻilish oʻtkazildi. Unda fakultetlarning dekan oʻrinbosarlari, yoʻnalish masʼullari va tyutorlar ishtirok etdi.
Yigʻilishni Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor B.Abdullajonov, Karyera markazi boʻlimi boshligʻi A.Soliyev hamda Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi xodimlari olib bordilar.
Yigʻilish davomida hududlarda mavjud vakant lavozimlarga talabalar, magistrlar va klinik ordinatorlarni ishga joylashtirish choralari, ularga tibbiyot muassasalarining tajribali shifokorlari va professor-oʻqituvchilarni biriktirish, shu bilan bir qatorda talabalarga masofaviy dars oʻtish va unda ishtirok etish jarayonlarini nazoratga olish kabi maʼlumotlar tushuntirib oʻtildi.

As previously reported, in accordance with the tasks identified at the videoconference meeting “Priority tasks for ensuring the employment of students of higher educational institutions”, which took place on March 4, 2022, and also in accordance with the decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated October 3, 2022 “On improving the system of providing personnel for state medical institutions” from November 1, graduate students are allowed to work in hospitals. In order to clarify the essence of this decree, a meeting was held at Andijan State Medical Institute, which was attended by deputy deans of faculties, responsible officials and tutors.
The meeting was held by Vice-Rector for Academic Affairs B. Abdullajonov, Head of the Career Center Department A. Soliev and employees of the Marketing and Student Practice Department.
During the meeting, the issues of existing vacancies, measures for the employment of masters and clinical residents, attaching experienced teachers to them, control of distance learning were discussed.