17 NAFAR QIZLARNING BIR YILLIK SHARTNOMA PULLARI TO’LAB BERILMOQDA – Andijon davlat tibbiyot instituti
17 NAFAR QIZLARNING BIR YILLIK SHARTNOMA PULLARI TO’LAB BERILMOQDA
09:59 22.12.2022
Andijon davlat tibbiyot institutida O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 17-sentabrdagi “Ota-onasi yoki ularning biridan ayrilgan muhtoj qizlar va boquvchisi yo’q yolg’iz ayollar oliy ta’lim olishini moddiy jihatdan qo’llab-quvvatlash chora-tadbirlari to’g’risida”gi 585-son qarori ijrosini ta’minlash maqsadida institutda tahsil olayotgan qizlarga bir yillik shartnoma pullari o’zlarining yashash joyi hokimiyati tomonidan to’lab berilmoqda.
Mazkur to’lovlarni amalga oshirish uchun tavsiyanomaga ega bo’lgan 17 nafar qizlar bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Xotin-qizlar masalalari bo’yicha rektor maslahatchisi, institut Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi G.Xolmatova, kengash a’zolari va tyutorlar ishtirok etdilar. Ushbu qizlarning xujjatlari ishchi guruh tomonidan o’rganilib, ularga tavsiyanomalar berilgan.

17 GIRLS WILL BE PAYED MONEY OF THE ANNUAL CONTRACT FOR STUDY AT THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
17 GIRLS WILL BE PAYED MONEY OF THE ANNUAL CONTRACT FOR STUDY AT THE INSTITUTE
09:59 22.12.2022
In order to ensure the implementation of Resolution No. 585 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated September 17, 2021 on “Measures to financially support low-income girls who have lost their parents or one of them, and single women who do not have a breadwinner to pay tuition fee” at Andijan State Medical Institute for girls studying at the institute, the authorities at the place of residence pay annual tuition fees.
A meeting was held with 17 girls who had letters of recommendation to get these payments. The meeting was attended by the first vice-rector for work with youth and spiritual and educational work Salokhiddinov S., adviser to the rector on women’s issues, chairman of the women’s expert council of the institute Kholmatova G., members of the academic council and tutors. The working group studied the documents of these girls and gave them recommendation letters.