2025-2026-O‘QUV YILIDA QAYTA TAQSIMOTGA KO‘RA AJRATILADIGAN TAʼLIM GRANTLARI TASDIQLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
2025-2026-O‘QUV YILIDA QAYTA TAQSIMOTGA KO‘RA AJRATILADIGAN TAʼLIM GRANTLARI TASDIQLANDI
19:22 05.04.2025
Andijon davlat tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi 2025-yil 10-martdagi 149-sonli qarorida belgilangan vazifalar hamda Oliy ta’lim fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 25-martdagi 117-sonli buyrug‘ida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida 2024-2025-o‘quv yilida kunduzgi ta’lim shaklida qabul qilingan talabalar va magistrantlar uchun 2025-2026-o‘quv yilida qayta taqsimotga ko‘ra ajratiladigan taʼlim grantlari tasdiqlandi.
Mazkur ta’lim grantlari bilan batafsil quyidagi havola orqali tanishishingiz mumkin: 2025-2026 o’y 2-kurs grant o’rinlari taqsimoti

In the Andijan State Medical Institute, in accordance with the tasks outlined by the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan in the resolution No. 149 dated March 10, 2025, on “Approval of the Regulation on the Provision and Redistribution of Grants to Students in Higher Education Institutions” as well as the tasks set forth in the order No. 117 dated March 25, 2025, by the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation, the educational grants allocated for the 2025-2026 academic year have been approved for students and master’s degree students admitted in the full-time education format for the 2024-2025 academic year.
You can find detailed information about these educational grants through the following link: 2025-2026 o’y 2-kurs grant o’rinlari taqsimoti