5 TA MA’RUZA ZALLARI FOYDALANISHGA TOPSHIRILDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yil 17-18-iyun kunlari viloyatimizga tashrifi chog‘ida Andijon davlat tibbiyot instittuti klinikasi ichida 1000 o‘rinli o‘quv binosini qurishga topshiriq bergan edi. Bugun 5 ta ma’ruza zallari foydalanishga topshirildi. Har biri 80 va 120 o‘ringa mo‘ljallangan mazkur zallar jahon standartlariga to‘liq javob bera oladi. Endi talabalar yorug‘ va shinam xonalarda sifatli va samarali ta’lim oladilar.
Ochilish marosimi tantali tus oldi. O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov hamda 1-UASh tayyorlov kafedrasi mudiri, t.f.d. professor Z.Salohiddinov talaba va professor-o‘qituvchilarni zamonaviy binoning ochilishi bilan qutlab, Prezidentimizning oliy ta’lim sohasiga qaratayotgan e’tibori, amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar to‘g‘risida ta’kidlab o‘tdilar.
Tadbir davomida samarali va betinim mehnat olib borayotgan bir qator xodimlar institut rahbariyati tomonidan rag‘batlantirildi.

5 LECTURE HALLS RENTED TO USE
During the visit of our President on June 17-18, 2021 the task was to build a new educational building for 1000 places in the clinic of Andijan State Medical Institute. Today 5 lecture halls for students have been commissioned. Each room, designed for 80 and 120 seats, fully meets international standards.
Now students have the opportunity to receive high-quality and effective education in bright, comfortable rooms. The opening event was held solemnly. The pro-rector on academic affairs B. Abdullajanov and head of the first department of General Practitioners , professor Z. Salokhiddinov congratulated professors, teachers and students on the opening of the modern building. During the speech they spoke about the fact that the President of the country paid great attention to the development of education.