Stomatologiya fakulteti 2020-2021-oʻquv yilining bitiruvchi 5-bosqich talabalari uchun Yakuniy Davlat Attestatsiyasi oʻtkazildi – Andijon davlat tibbiyot instituti
Stomatologiya fakulteti 2020-2021-oʻquv yilining bitiruvchi 5-bosqich talabalari uchun Yakuniy Davlat Attestatsiyasi oʻtkazildi
12:39 02.06.2021
Stomatologiya fakulteti 2020-2021-oʻquv yilining bitiruvchi 5-bosqich talabalari uchun Yakuniy Davlat Attestatsiyasi oʻtkazilmoqda
ADTI Gospital va klinik stomatologiya kafedrasi maʼruzalar zalida Stomatologiya fakulteti bitiruvchi 5-bosqich talabalariga YADAning OSCE  koʻrinishida imtixon boʻlib oʻtdi. Bitiruvchilar OSCE ning 10 ta  stansiyasi boʻyicha imtixon topshirdilar. Unda YADA raisi, Fargʻona viloyati stomatologiya shifoxonasining bosh shifokori M. Ismoliov, fakultet dekani D. Tulanov, dekan oʻrinbosari X. Kurbanov hamda imtixon oluvchi kafedra professor-oʻqituvchilari ishtirok etdilar.
Shuningdek, ADTI simulyatsiya markazida amaliy koʻnikmalar boʻyicha imtixonlar ham bo’lib, unda talabalar besh yil davomida egallagan bilimlarini amaliyotda ko’rsatib berdilar.

Final State Attestation for the 5th year students of the Faculty of Dentistry in the academic year 2020-2021 – Andijan State Medical Institute
Final State Attestation for the 5th year students of the Faculty of Dentistry in the academic year 2020-2021
12:39 02.06.2021
Stomatologiya fakulteti 2020-2021-oʻquv yilining bitiruvchi 5-bosqich talabalari uchun Yakuniy Davlat Attestatsiyasi oʻtkazilmoqda
In the lecture hall of the Department of Hospital and Clinical Dentistry of ASMI   final exams in the form of OSCE was held for the 5th year graduates of the Faculty of Dentistry. The graduates took exams through 10 stations of OSCE. The chairman of the FSS, chief physician of the Fergana regional dental hospital M. Ismoliov, dean of the faculty of Dentistry D. Tulanov, deputy dean H. Kurbanov and professors and teachers of the department attended the exam.
There were also exams in practical skills at the ASMI Simulation Center, where students demonstrated their knowledge gained over five years in practice.