![TАLАBАLАR АMАLIYOTINI TАSHKIL ETISH BOʼYICHА YIGʼILISH OʼTKАZILDI](https://adti.uz/wp-content/uploads/2021/06/1-5.jpg)
Аndijon davlat tibbiyot instituti 2020-2021-oʼquv yili oʼquv rejasiga asosan bakalavriatura yoʼnalishining Davolash (kasb taʼlimi), Pediatriya, Stomatologiya fakultetlari, Farmatsiya, Tibbiy profilaktika, Xalq tabobati, OHI yoʼnalishlari talabalari malaka amaliyotini Oʼzbekiston Respublikasi Sogʼliqni saqlash Vazirining 2019-yil 13-noyabrdagi №279-sonli buyrugʼi bilan tasdiqlangan “Tibbiyot va Farmatsevtika oliy taʼlim muassasalari talabalarining amaliyotini oʼtkazish tartibi toʼgʼrisida Nizom”ga asosan samarali tashkil etish boʼyicha yigʼilish oʼtkazildi.
Unda oʼquv ishlari prorektori v.v.b. B.Аbdullajonov amaliyot obʼyektlariga rahbar etib olingan professor-oʼqituvchilarga amaliyotni tashkil etish va talabalarga yaratilishi lozim boʼlgan sharoitlar boʼyicha qatnashchilariga tushunchalar berib oʼtdi. Institut davolash (amaliyot) ishlari boʼyicha masʼuli B.Mirzakarimov amaliyot davridagi amaliyot rahbarlariga qoʼyilgan vazifalar va mutaxassisliklar boʼyicha olib boriladigan vazifalar va amaliyot rahbarlarini joylarda koʼrsatadigan amaliy-uslubiy yordamlari boʼyicha tushuntirishlar berib oʼtdi. Yigʼilishda Davolash fakulteti dekani B.Mamatov va А.Gafurovlar amaliyot rahbarlariga oʼz tavsiyalarini berdilar.

A MEETING ON ORGANIZATION OF PRODUCTION PRACTICE OF STUDENTS HELD – Andijan State Medical Institute
According to the curriculum of the 2020-2021 academic year of Andijan State Medical Institute, a meeting was held on the issues of industrial practice by undergraduate students of the directions “Therapy” (vocational education), “” Pediatrics, dentistry, pharmacy, medical prevention,folk medicine, “VSD” on the basis of the Regulation “On the procedure for conducting industrial practice for students of medical universities and pharmaceuticals”, approved by order of Minister of Health of the Republic of Uzbekistan No. 279 of November 13, 2019. In the event the deputy pro-rector for Academic Affairs B. Abdullajonov spoke to the heads of the practice about the organization of work in the field.
Responsible for the medical work of the institute B. Mirzakarimov told the leaders about the tasks and activities carried out, the provision of educational and methodical work during the industrial practice. At the meeting, the deans of the faculties B. Mamatov and A. Gafurov gave their recommendations to the heads of the practice.