Xabaringiz bor, shu yilning 14-may kuni davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazida boʼlib, u yerda davolanayotgan bolajonlar holidan xabar olgan edi. Uchrashuv chogʼida 2003-yilda tugʼilgan, markazda chap tizza boʼgʼimi sinovial sarkomasi tashxisi bilan davolanayotgan Roziyaxon Bozorboyeva Аndijon davlat tibbiyot institutiga kirishni orzu qilishini aytgan edi. Prezidentimiz uning orzusini amalga oshirish uchun tegishli mutasaddilarga topshiriq berib, Roziyaxon uchun barcha sharoitlarni muhayyo qilishni tayinlagan edi. Buning ijrosi yuzasidan Sogʼliqni saqlash vazirligi masʼul xodimlari va Аndijon tibbiyot instituti rektori M. Madazimov Roziyaxon Bozorboyevaning ahvolidan xabar olish uchun Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazida boʼlgan edi.
Hozirda Roziyaxon Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Аndijon filialida muolajalarni davom ettirmoqda. Bu markazda bemorlar uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Bugun ham rektor M. Madazimov Roziyaxonni xolidan yana bir bor xabar oldi. Samimiy suhbat davomida rektor yangi oʼquv yilida Roziyaxonni yangi imkoniyat va taʼlim jarayoni kutayotganini taʼkidlab oʼtdi. Sovgʼalar va kitob jamlanmalari Roziyaxon bilan birga u bilan davolanayotgan bemorlarga ham taqdim etildi.

ROZIYAXONNI YANGI OʼQUV YILI KUTMOQDА
As you know, on May 14 ,2021 President Shavkat Mirziyoyev visited the Republican Specialized Scientific-Practical Medical Center of Oncology and Radiology, where he received information about the condition of children being treated. During the meeting, Roziyakhan Bozorbaeva, born in 2003 and being treated at the center for a diagnosis of synovial sarcoma of the left knee, said she wanted to enter Andijan State Medical Institute.
The President had instructed the relevant officials to create all the conditions for Roziyakhan to realize his dream. Officials of Ministry of Health and the rector of Andijan Medical Institute M. Madazimov visited the Republican Specialized Scientific-Practical Medical Center of Oncology and Radiology to inquire about the condition of Roziyakhon Bozorbaeva.
Currently, Roziyakhan is being treated at the Andijan branch of the Republican Specialized Scientific-Practical Medical Center of Oncology and Radiology. All conditions for patients are created in this center. Today, the rector M. Madazimov once again received information about Roziyakhan. During the cordial conversation, the rector noted that in the new academic year, Roziakhan will have new opportunities and educational process. Gifts and book sets were presented to Roziyakhan and his patients.