YANGI OʻQUV YILIGA TAYYORGARLIK BORASIDA NAVBATDAGI KENGASH YIGʻILISHI BOʻLIB OʻTDI
Yigʻilish avvalida Oʻzbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan Prezidentimiz tomonidan orden va medallar bilan taqdirlangan bir qator professor-oʻqituvchilar va talabalarni taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi. Shuningdek, tibbiyot sohasida ilmiy ishlarini himoya qilgan bir qator professor-oʻqituvchilar ham taqdirlanib, ragʻbatlantirildi.
Taqdirlash marosimidan soʻng kun tartibidagi masalalar koʻrib chiqildi. Unda institut rektori M.Madazimov hamda prorektorlar yangi oʻquv yiliga tayyorgarlik, oʻquv xonalarining shayligi, talabalar turar joyida talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, ilmiy va badiiy kitoblar, darsliklarning holati borasida toʻxtalib oʻtdilar va masʼul rahbarlarga tegishli koʻrsatmalar berdilar.
Shuningdek, institut xodimlari va talabalari oʻrtasida kiyinish madaniyatiga qatʼiy rioya qilish, karantin qoidalariga amal qilish, ish va dars jarayonlarida korrupsiya holatlariga yoʻl qoʻymaslik borasida ham topshiriqlar berildi.

At the beginning of the meeting, a number of professors and students were awarded orders and medals established by the President on the occasion of the 30th anniversary of Independence of the Republic of Uzbekistan. A number of professors and teachers who have defended their scientific works in the field of medicine were also awarded and encouraged.
Following the awards ceremony, the issues on the agenda were discussed. The rector of the institute M.Madazimov and vice-rectors spoke about the preparations for the new academic year, the readiness of classrooms, the conditions created for students in the dormitory, the state of scientific and art books, textbooks and gave relevant instructions to the responsible leaders.
The staff and students of the institute were also instructed to adhere to the dress code, follow the quarantine rules and prevent corruption in the process of work and study.